Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!
  Podróże z Panem Tadeuszem, czy Truskawisko. Takie atrakcje przygotowują dla mieszkańców Lokalne Grupy Działania.
  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!
  Stowarzyszenie „Dolina Noteci” (LGD.4), LGD Światowid (LGD.5) i „Gościnna Wielkopolska” (LGD.21). To kolejni z 29 kandydatów, którzy zmagają się o tytuł „Najaktywniejszej LGD Wielkopolski” w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”. Jego partnerem jest Urząd Marszałkowski.

  Zobacz i zagłosuj: Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016

  Głosować na swoich faworytów można do północy, 31 sierpnia. Wystarczy wysłać SMS na numer 72355 o treści LGD, a po kropce wpisać numer wybranej grupy. Koszt SMS to 2,46 zł z VAT.

  Nowe miejsca pracy
  Stowarzyszenie Dolina Noteci ma siedzibę w Chodzieży i w tym roku obchodzi już dekadę swojej działalności.

  - Nie licząc mnóstwa inwestycji zorganizowaliśmy dziesiątki imprez promujących nasz region, pobudzając tym samym lokalną gospodarkę przede wszystkim pod względem turystyki - tłumaczy Jacek Gursz, prezes stowarzyszenia.

  Zapowiada, że najbliższym celem działań Doliny Noteci jest utworzenie ponad 50 miejsc pracy i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują.

  - Chcemy promować obszary wiejskie, rozwijać produkty regionalne - mówi Gursz. Ponadto LGD aktywizuje mieszkańców gospodarczo i zawodowo, a także poprawia ich bezpieczeństwo.

  - Rozwój lokalny kierowany przez społeczność jest dla nas misją i celem. Bo to właśnie lokalna społeczność - mieszkańcy, producenci, przedsiębiorcy, rolnicy, władze gmin, wolontariusze - najlepiej wie co na naszym terenie trzeba zrobić. A my jesteśmy od tego, aby ich pomysły i plany oprawiać w ramy teraźniejszości - podsumowuje prezes „Doliny Noteci”.

  Spółdzielnie socjalne
  Obszar działania Stowarzyszenia „Światowid” obejmuje gminy w powiecie mogileńskim. Stowarzyszenie powstało bardzo wcześnie, bo już we wrześniu 2004 roku. Założyli je głównie rolnicy, samorządowcy i przedsiębiorcy.

  Zobacz i zagłosuj: Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016

  - Od 2008 roku jesteśmy też ośrodkiem „Działaj Lokalnie”, czyli przyznajemy dotacje grupom nieformalnym i społecznościom, które chcą działać dla wspólnego dobra - tłumaczy Anna Nawrocka ze „Światowida”.  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo