Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  BLD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  W Wielkopolsce działają 34 Lokalne Grupy Działania. To dzięki nim lokalnym społecznościom udaje się budować boiska czy tworzyć trasy turystyczne.
  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  Lokalna Grupa Działania poszukiwana!

  Ponad 320 mln zł trafi do Lokalnych Grup Działania i Lokalnych Grup Rybackich na terenie Wielkopolski. Przyjęte do dofinansowania Lokalne Strategie Rozwoju zakładają m.in. rozwój turystyki, poprawę infrastruktury drogowej, poprawę bezpieczeństwa, promocję produktu lokalnego. Pieniądze mają też wzmocnić przedsiębiorczość przetwórstwa lokalnego, działania na rzecz zachowania dziedzictwa obszaru, zakładanie i rozwijanie działalności gospodarczej w sektorze turystycznym, ale także wyposażenie świetlic, wsparcie młodych ludzi czy też małych szkół.

  To dzięki lokalnym grupom powstają kolejne boiska i place zabaw z bezpieczną sztuczną nawierzchnią, skwery z wiatami, świetlice, a więc wiele miejsc, w których mogą spotykać się mieszkańcy gmin. Tegoroczne środki przekazane grupom pozwolą również na stworzenie wielu miejsc pracy, bowiem ponad połowa zostanie przeznaczona na ten cel.

  Najaktywniejsza Grupa Działania Wielkopolski 2016 - ZOBACZ  Lokalne Grupy Działania, czyli rodzaj partnerstwa terytorialnego, tworzonego zwykle na obszarach wiejskich, zrzeszającego przedstawicieli lokalnych organizacji oraz mieszkańców danego obszaru, od lat zmieniają całą Wielkopolskę. Czym są? Jak działają? Która z LGD jest zdaniem mieszkańców najbardziej aktywna? Jak wyglądają przyjęte Lokalne Strategie Rozwoju? Na te pytania będziemy odpowiadać aż do końca sierpnia. Zorganizujemy również plebiscyt na najlepszą LGD działającą na terenie naszego województwa. Wezmą w nim udział 34 grupy z Wielkopolski.

  Zachęcamy, by ich przedstawiciele nadsyłali nam dodatkowe opisy swoich dotychczasowych oddolnych działań, podejmowanych inicjatyw, które okazały się być istotnymi dla lokalnych społeczności. Będziemy też czekać na dokumentację fotograficzną, zarówno w „Głosie Wielkopolskim”, jak i lokalnych tygodnikach. Można to robić od dziś, aż do 12 sierpnia.

  5 sierpnia rozpocznie się wojewódzkie głosowanie na najaktywniejszą Lokalną Grupę Działania. Głosować na nią będzie można za pomocą SMS (2,46 zł z VAT) do 31 sierpnia. Zwycięzcy otrzymają nagrody, a także zostaną przedstawieni na łamach „Głosu”. Ich wręczenie nastąpi na gali „Smaki regionów”, która odbędzie się we wrześniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

  Partnerem plebiscytu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo