Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Poznajcie kolejne kandydatki!

  Kobieta Przedsiębiorcza 2015: Poznajcie kolejne kandydatki!

  Anna Jarmuż, Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Agnieszka Kazuś - Musiał - SMS o treści SUPER.146
  1/14
  przejdź do galerii

  Agnieszka Kazuś - Musiał - SMS o treści SUPER.146 ©archiwum prywatne

  Mają własne firmy, zarządzają dużymi przedsiębiorstwami - poznajcie kolejne kandydatki do tytułu Kobieta Przedsiębiorcza 2015.
  Rocznie sprzedaje złoto, biżuterię i zegarki o wartości 149 mln zł. Magdalena Kwiatkiewicz (SMS o treści SUPER.101) - współzałożycielka YES Biżuteria obsługuje ok. 100 salonów w całej Polsce. Jej biżuterię można kupić też poza granicą - m.in. w Holandii, Niemczech czy krajach skandynawskich. Nasza kandydatka stworzyła unikatową, prywatną Kolekcję Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej oraz Kolekcję Biżuterii Etnicznej. Mimo nawału pracy, znajduje czas na przyjemności. To zapalona podróżniczka. Jak mówi, uwielbia podglądać, jak żyją ludzie na świecie. Magdalena Kwiatkiewicz podbiła już Ame- rykę, Afrykę, Azje i Oceanię. Jej aktualnym kierunkiem jest Nepal, gdzie pomaga ofiarom trzęsienia ziemi. Wraz z poznańskim podróżnikiem Maciejem Pastwą zaangażowała się tam w odbudowę szkoły.

  Dla gości z hotelu czyni dom

  Dyrektorka Hotelu Novotel Centrum- drugiego co do wielkości hotelu w Polsce - ma już kilka tytułów na swoim koncie. Loretta Neufeldt (SMS o treści SUPER.106) ukończyła Uniwersytet Gdański, gdzie uzyskała stopień doktora nauk ekonomicznych z zakresu hotelarstwa. Doświadczenie zdobywała w Grupie Hotelowej Orbis. Pracowała m.in. w hotelach Novotel, Mer- cure i Orbis Hotels. Zanim trafiła do Poznania była dyrektorem hotelu Novotel Gdańsk Marina. W 2015 r. została finalistką konkursu „Hotelarz Roku” w kategorii dyrektor generalny hotelu sieciowego. Nasza kandydatka od lat czyni z Poznania miasto turystyczne. W tym roku staje przed kolejnym wyzwaniem - przebudową Novotelu.  Całe życie płynie z prądem

  Młodość, pasja, wiedza, ambicja - tak w kilku słowach możemy opisać Lidię Grzegorczyk (SMS o treści SUPER.121), doktorantkę Politechniki Poznańskiej i właścicielkę marki Smart Fuse, z którą podbija branżę energetyczną. W ramach swojej działalności stworzyła „Bezpiecznik” -pierwszą specjalistyczną platformę wspierająca edukację przyszłych techników oraz inżynierów w obszarze m.in. elektroenergetyki. Swoje doświadczenie zdobywała m.in. w Bostonie i Nowym Jorku. Jak mówi, już w liceum wiedziała jednak, że swoje życie zwiąże właśnie z energetyką cieplną.

  - To moja pasja i coś co kocham robić - przyznaje Lidia Grzegorczyk. W 2015 roku została laureatką grantu europejskiego „Inżynieria wiedzy dla inteligentnego rozwoju”, który realizowała w Cambridge w Bostonie. Jest także mentorką akademii start-up dla kobiet Girls go start-up. - W ten sposób mogę wspierać rozwój biznesów innych kobiet, pomagam wykreować wizerunek firmy oraz stworzyć biznesplan - wyjaśnia nasza kandydatka.

  Bizneswoman roku...

  O tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2015 walczy też Agnieszka Kazuś-Musiał (SMS o treści SUPER.146). Nasza kandydatka jest prezesem w firmie DBL Wynajem Odzieży Roboczej oraz właścicielką Kazus Partner i trenerem w Akademii Skutecznego Działania Iwony Majewskiej-Opiełki. Biznes ma we krwi, o czym świadczą zdobyte do tej pory tytuły. To laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in. Plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza Wielkopolski Roku 2012 oraz konkursu literackiego „Ja, kobieta przedsiębiorcza”.

  - Jako młoda dziewczyna wymarzyłam sobie, że z małej wioski przeprowadzę się do Poznania i zostane bizneswoman - wspomina nasza kandydatka. - Ta droga nie była łatwa. W DBL zaczynałam jako tłumaczka, później zasiadałam w zarządzie i tak sięgnęłam po prezesurę.

  Przyroda lekiem na całe zło

  Nasza kolejna kandydatka odpowiedzi na problemy zdrowotne ludzi szuka w przyrodzie. To ona inspirowała ją i fascynowała od najmłodszych lat. Oto Beata Pieczyńska ( SMS o treści SUPER.147), terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Mówi o sobie, że jest polską zielarką.

  - Uważam, że nie ma takiej choroby, na którą natura nie wymyśliłaby lekarstwa w postaci ziół - przyznaje B. Pieczyńska. Na Wydziale Biologii Instytutu Biologii Eksperymentalnej UAM ukończyła studia magisterskie. Zrobiła też doktorat w Zakładzie Genetyki. To nie wszystko. Nasza kandydatka jest absolwentką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na francusko-niemieckim Instytucie Avicenna.

  Trenerka na obcasach

  Od ponad 9 lat specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń oraz coa-chingów. Oto Kinga Mann (SMS o treści SUPER.158), trenerka i coach z Mann Learning Solu-tions. Nasza kandydatka prowadzi szkolenia menadżerskie, sprzedażowe oraz samorozwo-jowe. Jako wykładowca współpracuje z kilkoma poznańskimi uczelniami. Jest również twórcą programu „Doradztwo i coa-ching” w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Prywatnie uwielbia wyzwania, dlatego ciągle testuje granice własnej wytrzymałości. Trenuje cross-fit i bieganie. Kocha poznawać nowych ludzi i tworzyć nietuzinkowe rozwiązania. Fanka seriali i dobrego kina.

  Świat stoi przed nią otworem

  - Nie obawiam się wyzwań i podejmowania nowych tematów - mówi kolejna nasza kandydatka - Serafina Ogończyk - Mąkow- ska (SMS o treści SUPER.157). Dowód? Aktualnie robi licencję pilota. Uczy się też języka hebrajskiego. Wcześniej nasza kandydatka ukończyła filologie angielską i rosyjską. Jest sędzia w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. To także prezes Fundacji Miss Egzotica oraz prezes dyplomacji Europejskiego Forum Właścicielek Firm. Serafina Ogończyk - Mąkowska jest też właścicielką firmy i redaktor naczelną biznesowego magazynu Business& Beauty.

  Dba o kulturę i środowisko

  Wyzwań nie boi się też nasza kolejna kandydatka. Tatiana Sokołowska (SMS o treści SUPER.157) jest właścicielką firmy Business Dress Code, zajmującej się kreowaniem profesjonalnego wizerunku w biznesie i polityce. Jej prawdziwą pasją jest jednak działalność samorządowa. Jako radna Województwa Wielkopolskiego działa w Komisji Ochrony Środowiska i Komisji Kultury. Na pytanie, jak organizuje sobie czas, gdy kalendarz pęka od zadań i terminów, odpowiada krótko: - Trzeba robić to, co się lubi. Wtedy znajdzie się czas na wszystko. Ja nigdy się nie nudzę - mówi nasza kandydatka.

  Pomaga polskim firmom

  Jej przygoda z biznesem zaczęła się 20 lat temu. - Wybrałam studia, które były zgodne z moimi zainteresowaniem. Po nich zostałam w branży - tłumaczy Iwona Gasińska - Mulczyńska (SMS o treści SUPER.149) - nasza kandydatka do tytułu Kobiety Przedsiębiorczej 2015 i właścicielka firmy Design Thinking Poznań.

  Jako specjalistka w budowania wizerunku firm, doradza przedsiębiorcom. - Studia na kierunku graphic design ukończyłam w Academy of Art University w San Francisco. Potem wróciłam do kraju, by wspierać polskie firmy - mówi nasza kandydatka.
  Jak mówi w pracy stara się skupiać na tym, co jest najważniejsze. Stawia sobie cele, a następnie je realizuje.

  Business i kultura

  Nasza kolejna kandydatka - Anna Lisewska (SMS o treści SUPER.160) jest współzałożycielką i współwłaścicielką Agnecji Artystycznej SOSIMPLE, która od 15 lat organizuje wydarzenia businessowo - kulturalne. Z życiem gospodarczym Wielkopolski Anna Lisewska jest związana od kilkunastu lat. Została wyróżniona przez Ministra Finansów za promowanie przedsiębiorczości oraz stwarzanie specjalnych i preferencyjnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczych. Jest organizatorką wielu wydarzeń muzycznych oraz akcji charytatywnych, między innymi wydarzenia artystycznego Gali Kobiety Kobietom. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci i zapaloną biegaczka.

  Ekspertka w męskim gronie

  Pracę zaczynała w bardzo młodym wieku - jako inżynier ds. sieci. Dziś Anna Falbogowska (SMS o treści SUPER.90) jest dyrektorem End User Systems and Services w Glaxo SmithKline Pharmaceuticals S.A. To ona doprowadziła Centrum IT w Poznaniu do wygranej w konkursie na najlepsze Centrum IT w Polsce. Role zawodowe i życiowe nasza kandydatka realizuje zgodnie z dobrymi praktykami zarządzania projektem. Jest świadoma swoich mocnych stron i potrafi z nich korzystać. Męskie grono, poza pracą, towarzyszy jej również w domu - wraz z mężem wychowuje dwóch synów.

  Jak głosować?
  Aby zagłosować, należy wysłać SMS pod numer 72355 (w treści wpisując SUPER.numer kandydatki). Koszt SMS-a to 2,46 zł.
  Głosowanie potrwa do 31 marca.

  ZOBACZ WYNIKI

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Śmiechu warte.

  komedia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

  Jak można kandydować w konkursie na kobietę przedsiębiorczą jak temat zawarty jest w zakresie obowiązków pracownika.To jest jedna wielka ściema niektórych kandydatek.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo