Człowiek Roku 2016: Uczą walki z żywiołem i gry fair play na...

  Człowiek Roku 2016: Uczą walki z żywiołem i gry fair play na co dzień

  MRT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tomasz Szponder (SMS o treści CZR.125)
  1/3
  przejdź do galerii

  Tomasz Szponder (SMS o treści CZR.125) ©archiwum

  Tomasz Szponder w 2016 roku wysłał do Rio młodych olimpijczyków. Paweł Piepiora uczy młodych żeglarzy walki z żywiołem. To nominowani do tytułu Człowiek Roku 2016.
  Przemysław Piepiora (SMS o treści CZR.146) swoje życie związał z żeglarstwem już w 1978 roku, kiedy trafił na swój pierwszy obóz żeglarski na Mazury. Po latach zamieszkał w Międzychodzie. To tu rozpoczął edukację młodzieży na temat związany z jego pasją. Prowadzi nieodpłatnie młodzieżową sekcję żeglarską, wkładając całe serce i poświęcając swój wolny czas młodym adeptom sztuki żeglarskiej. Efekt? W roku 2016 młodzi żeglarze startowali po raz pierwszy w regatach i odnieśli pierwsze sukcesy.

  Tu możecie POZNAĆ I ZAGŁOSOWAĆ na najlepszych z Wielkopolski


  - Pracuję społecznie od 1980 roku, odkąd zostałem drużynowym - instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego. Żeglarstwo jest moją pasją, którą chcę zarażać innych. To walka z żywiołami: wodą i wiatrem. Ta walka kształtuje charakter i osobowość. Nabór nie jest łatwy, bo dziś dzieci generalnie boją się wody. Pomaga nam program nauki pływania w przedszkolach pod patronatem burmistrza Międzychodu - opowiada.

  Tomasz Szponder (SMS o treści CZR.125) jako wiceprezes Zarządu Głównego AZS, prezes zarządu Organizacji Środowiskowej AZS Poznań, założyciel i właściciel Domu Wydawniczego Rebis uczy z kolei uczciwej gry.

  - Staram się zawsze kierować zasadą fair play. Tak nauczono mnie w domu. Wyniosłem to też ze sportu. Uczę też tego młodych - mówi.

  W 2016 roku na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro wystawił aż ośmiu sportowców z AZS i jednego z AZS UAM.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo