SuperSołtys Wielkopolski 2016: Supersołtys przekazuje...

  SuperSołtys Wielkopolski 2016: Supersołtys przekazuje nagrodę miejscowemu gimnazjum

  MIKO

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Adrian Senyk przekazuje swoją nagrodę (od lewej). Od prawej: Marcin Fuszpaniak, wiceprezes poznańskiego oddziału Polska Press Sp. z o.o.

  Adrian Senyk przekazuje swoją nagrodę (od lewej). Od prawej: Marcin Fuszpaniak, wiceprezes poznańskiego oddziału Polska Press Sp. z o.o. ©Archiwum

  W sobotę 10 września br, Adrian Senyk – laureat naszego plebiscytu "SuperSołtys Wielkopolski 2016", sołtys Zalasewa, wsi w gminie Swarzędz przekazał nagrodę, którą wygrał dla sołectwa (o wartości prawie 7000 zł) na rzecz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w swojej wsi
  Adrian Senyk przekazuje swoją nagrodę (od lewej). Od prawej: Marcin Fuszpaniak, wiceprezes poznańskiego oddziału Polska Press Sp. z o.o.

  Adrian Senyk przekazuje swoją nagrodę (od lewej). Od prawej: Marcin Fuszpaniak, wiceprezes poznańskiego oddziału Polska Press Sp. z o.o. ©Archiwum

  Uroczyste przekazanie nagrody – urządzenie wielofunkcyjne STIGA Silex 95 B z glebogryzarką, kosiarką rotacyjną i pługiem śnieżnym – odbyło się podczas rodzinnego festynu dla mieszkańców Zalasewa na terenie gimnazjum.
  Organizatorami Festynu byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa, Rada Sołecka Zalasewa oraz Gimnazjum w Zalasewie.

  – Jak co roku najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli skorzystać z wielu atrakcji jakie przygotowali dla nich organizatorzy – mówi sołtys.
  – Były to między innymi dmuchane hipcie, zjeżdżalnie, zamki do skakania czy byk rodeo. Ci najodważniejsi mogli spróbować swoich sił na przeciwskrętnym rowerze lub wieloosobowych nartach. Przez kilka godzin policja znakowała też rowery naszych mieszkańców. Miłośnicy militariów mogli zaś obejrzeć wyposażenie wojskowego pojazdu.

  Wszystkie atrakcje były w tym roku bezpłatne dzięki dotacji jaką Stowarzyszenie otrzymało od Mariana Szkudlarka, burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zalasewa działa na terenie Zalasewa od trzech lat i przez cały ten czas aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu promowanie regionu i pomoc mieszkańcom. Dzięki staraniom Stowarzyszenia zostało utwardzone ok. 2 km dróg wokół Gimnazjum w Zalasewie i od kilku lat utrzymywane są ona w należytym stanie. Stowarzyszenie wspiera też inicjatywy gimnazjum w Zalasewie, szuka darczyńców i sponsorów. Jeden z członków stowarzyszenia, Zbigniew Staniszewski charytatywnie zbudował na potrzeby szkoły replikę Światowida i wykonał intarsjowany napis będący mottem gimnazjum. Dzięki działalności Stowarzyszenia, które nawiązało współpracę z przedstawicielami lokalnego samorządu udało się w dużym stopniu zintegrować mieszkańców wsi.

  A dzięki temu, między innymi, udało się wygrać konkurs o tytuł Supersołtysa i Supersołectwa Wielkopolski 2016!

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo