Plaża Open w Pile kończyła się pasjonującymi pojedynkami pod siatką

Ostatni przystanek na drodze Plaży Open, ogólnopolskiego turnieju siatkówki plażowej, wyznaczony został w Płotkach koło Piły. W turnieju żeńskim rywalizacja toczyła się w niedzielne przedpołudnie od fazy półfinałowej.

W pierwszym starciu o finał zawodów para Theis/Niemc pokonała po tie-breaku duet Wiatr/Wardak 2:1 (21:17; 15:21; 17:15). Nieco mniej zacięty był drugi półfinał, w którym młodość pary Baran/Gruszczyńska wzięła górę nad doświadczeniem Szczytowicz oraz Staszak-Staszków 2:0 (21:13; 21:13). W meczu o trzecie miejsce decydujący set padł łupem Magdaleny Szczytowicz i jej partnerki 15:10. W meczu finałowym, transmitowanym „na żywo” przez TVP Sport, Karolina Baran oraz Jagoda Gruszczyńska pokonały dość pewnie Aleksandrę Theis i Luizę Niemc 2:0 (21:16; 21:16).
Panowie musieli rozegrać o dwa spotkania więcej. W półfinale doszło do niesamowitego starcia, w którym para Rudol/Kosiak okazała się lepsza od duetu Bryl/Kujawiak (2:1 24:22; 24:26; 21:19)! Drugi półfinał był zdecydowanie mniej dramatyczny. Piotr Janiak oraz Dawid Popek nie sprostali Jarosławowi Lechowi oraz Damianowi Wojtasikowi 0:2 (9:21; 13:21).
Brązowy medal po zwycięstwie nad parą Popek/Janiak mogli zawiesić na swoich szyjach Bryl/Kujawiak. Z kolei finałowe starcie na długie miesiące pozostanie w pamięci kibiców. Pierwszego seta obie drużyny rozgrywały do stanu 34:32 obu par. pokerową zagrywką popisał się przy stanie 32:32 Damian Wojtasik, który poprosił o przerwę na żądanie. Po czasie jego zespół zdobył dwa punkty i wygrał pierwszego seta. W drugim co prawda uległ Maciejom Rudolowi oraz Kosiakowi 12:21, jednak w decydującej odsłonie zwyciężył rywali 15:12.