Piłkarze Warty Poznań pokonali Wigry Suwałki 1:0 po rzucie karnym. Gola zdobył Michał Żebrakowski

LUMAR
Warta pokonała Wigry Suwałki i zdobyła trzy cenne punkty
Warta pokonała Wigry Suwałki i zdobyła trzy cenne punkty Waldemar Wylegalski
W 27. kolejce piłkarskiej Fortuna 1 Ligi Warta Poznań w sobotę wygrała na stadionie przy ulicy Droga Dębińska z otwierającą strefę spadkową drużyną Wigry Suwałki 1:0. Zwycięskiego gola w tym słabym spotkaniu zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Michał Żebrakowski z z rzutu karnego po faulu na Michale Jakóbowskim.

Mecz Warty z Wigrami to było spotkanie z cyklu tych o sześć punktów, o kluczowym być może znaczeniu w zmaganiach beniaminka z Poznania o uniknięcie spadku. Na szczęście dla Zielonych wszystko dobrze się skończyło, bo zdobyli trzy punkty. I to jest najważniejsze. Podopieczni trenera Petra Nemeca tylko dwa razy strzelali celnie na bramkę rywali pierwszy raz po skutecznym karnym Michała Żebrakowskiego z rzutu karnego, a drugi raz w doliczonym czasie drugiej połowy po uderzeniu Grzegorza Szymusika.

W niedzielę 14 kwietnia o godz. 17 Warta zagra w Częstochowie z Rakowem, a Wielką Sobotę, 20 kwietnia podejmie o godz. 16 GKS Jastrzębie.

Warta Poznań – Wigry Suwałki 1:0 (1:0). Bramka: Michał Żebrakowski (45. karny).
Warta: Lis – Szymusik, Kieliba żk, Bodzioch, Jasiński – Jakóbowski (71. Fadecki), Grobelny (86. Cierpka), Marciniak, Janicki, Kiełb – Żebrakowski (81. Spławski żk).
Wigry: Węglarz – Kwaśniewski (66. Smuga żk), Najemski, Straus (79. Polkowski), Adu Kwame (46. Karbowy żk. ) – Mackiewicz, Karankiewicz, Chrzanowski, Huertas, Bartczak – Kamil Sabiłło.
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).
Widzów: 1006.