MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze Warty Poznań już trenują. Porażka w sparingu z Pogonią Szczecin

Piłkarze Warty Poznań nie mieli długich wakacji. Po zakończeniu zmagań w trzeciej lidze rozgrywali jeszcze zakończone niepowodzeniem baraże z Polonią Bytom o awans do drugiej ligi. Poznańscy zieloni mają już za sobą pierwszy mecz sparingowy. W sobotę warciarze przegrali we Wronkach z występującą w ekstraklasie Pogonią Szczecin 0:3.

Do przerwy Pogoń prowadzona przez doskonale znanego w Poznaniu i Wielkopolsce trenera Czesława Michniewicza prowadziła 2:0 po golach byłego piłkarza Lecha, wielokrotnego reprezentanta Polski Rafała Murawskiego oraz bramce Adama Frąszczaka. Murawski technicznym strzałem z 22 metrów umieścił piłkę w samym okienku bramki Pawła Besera.

Po przerwie zieloni zagrali lepiej, stworzyli kilka okazji do zdobycia bramek, ale zabrakło skuteczności. W ostatniej minucie rezultat spotkania ustalił Karol Danielak.

W zespole Warty wystąpiło kilku zawodników, którzy być może trafią do klubu z Drogi Dębińskiej – Piotr Sarbinowski (ostatnio Obra 1912 Kościan), Krzysztof Biegański (Kotwica Kołobrzeg) oraz Maciej Skrzypczak (Unia Swarzędz). Grał również nowy nabytek Warty Łukasz Białożyt, wychowanek Lecha Poznań, który w minionym sezonie występował w Jarocie Jarocin.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 Rafał Murawski (13), 0:2 Adam Frąszczak (40), 0:3 Karol Danielak (90).
Warta: Beser – Siwek (46. Skrzypczak), Ngamayama (46. Pawłowski), Onsorge (46. Wypych), Czerniejewicz (46. Fiedosewicz), askowski (46. Goździk), Brylewski (46. Sarbinowski), Białożyt, Biegański (46. Koziorowski), Marciniak, Spławski (46. Łukaszyk).