Piłkarze Legii Warszawa pokonali w Lidze Europejskiej Trabzonspor i zajęli pierwsze miejsce w grupie

LUMAR
Piłkarze warszawskiej Legii w ostatnim meczu grupy L Ligi Europejskiej przy pustych trybunach (kara UEFA za rasistowskie zachowania podczas poprzedniego meczu w Lokeren), pokonali na stadionie przy ul. Łazienkowskiej turecki Trabzonspor 2:0. Tym samym mistrzowie Polski wywalczyli awans do fazy grupowej z pierwszego miejsca i będą rozstawieni przed poniedziałkowym losowaniem.

W 22. minucie legioniści zdobyli pierwszego gola, ale dopiero czwarty strzał w tej akcji dał bramkę. Uderzenie Michała Żyry obronił bramkarz, podobnie było z poprawką Ondreja Dudy. Do piłki doszedł ponownie Żyro, ale piłka trafiła w słupek. Przy futbolówce znalazł się Orlando Sa i... trafił w jednego z obrońców, po jego interwencji piłka odbiła się od tureckiego golkipera i wpadła do siatki. W 56. minucie po ładnej akcji wynik spotkania ustalił Sa.

Legia Warszawa – Trabzonspor 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Fatih Ozturk (22. samobójcza), 2:0 Orlando Sa (56).

Legia: Kuciak – Broź, Astiz, Lewczuk, Guilherme – Vrdoljak, Jodłowiec, Żyro (33. Kosecki), Duda (87. Bielik), Kucharczyk (86. Saganowski) – Sa.

Trabzonspor: Ozturk – Bosingwa, Belkalem, Demir żk, Nizam – Ekici zk żk czk, Dursun żk (46. Atik), Yilmaz żk (86. Dogan), Yatabare, Constant żk – Cardozo.