MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarze Calisii Kalisz przegrali po raz 10. w sezonie. Tym razem 0:1 na wyjeździe z KS Polkowice

10. porażkę w obecnym sezonie ponieśli piłkarze Calisii Kalisz. Tym razem kaliszanie przegrali na wyjeździe z KS Polkowice 0:1 i nadal zamykają tabelę grupy zachodniej drugiej ligi. Drużyna z Kalisza od 22. minuty grała z przewagą jednego zawodnika po tym, jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adrian Żmija.

Polkowiczanie, których po raz pierwszy prowadził trener Zbigniew Mandziejewicz (zastąpił Janusza Kubota) od początku grali bardzo ostro, już po dziewięciu minutach mieli na koncie trzy żółte kartki. W 22. minucie Żmija po kolejnym faulu zobaczył drugi żółty kartonik.

Wydawało się, że Calisia sięgnie po zwycięstwo, zwłaszcza, że to podopieczni trenera Mirosława Dymka, nawet gdy oba zespoły grały w pełnych składach, sprawiali korzystniejsze wrażenie. Najbliższy strzelenia gola dla Calisii był w 33. minucie Arkadiusz Kuciński, który przelobował już bramkarza rywali, ale piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy. Ten sam zawodnik w 65. minucie przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Polkowic. Świetną okazję zmarnował również Szymon Sobczak. W 55. minucie jego ładny strzał najpierw obronił Damian Primel, a następnie zawodnik Calisii posłał piłkę ponad poprzeczką.

Jedyna bramka padła w 72. minucie. Po dokładnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem z kilku metrów Marcina Ludwikowskiego zmusił do kapitulacji Dawid Wacławczyk.

Kaliszanie mają czego żałować, bo grając przez blisko 70. minut z przewagą zawodnika i mając sporo dogodnych sytuacji strzeleckich, nie powinni tego spotkania przegrać. Nie potrafili jednak pokonać Primela, a po stracie gola byli tak zaskoczeni rozwojem sytuacji, że nie tylko nie byli zdolni do skutecznej odpowiedzi, ale nadziewając się na kontry polkowiczan mogli przegrać w jeszcze wyższych rozmiarach.

KS Polkowice – Calisia Kalisz 1:0 (0:0)