Piłkarskie sparingi: Zwycięstwa Warty Poznań i Medyka Konin

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Warty pewnie pokonali lidera IV ligi, Wartę Międzychód
Piłkarze Warty pewnie pokonali lidera IV ligi, Wartę Międzychód Fot. Archiwum Warty Poznań
W sobotę popularni zieloni mieli zmierzyć się z czwartoligowym zespołem z województwa lubuskiego Santosem Świebodzin. Nastąpiła jednak zmiana rywala i ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Bekasa zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej z liderem grupy północnej IV ligi wielkopolskiej Wartą Międzychód.

Poznaniacy od początku spotkania przeważali, wygrywając pewnie 5:0 (4:0). W pierwszej połowie dwie bramki zdobył Filip Brzostowski, który pokonał bramkarza rywali w 2 oraz 5 minucie, a po jednej Michał Ciarkowski (27) i Łukasz Spławski (32). W drugiej odsłonie inicjatywa także należała do trzecioligowców, zaś rezultat ustalił w ostatniej minucie Brzostowski kompletując nieklasycznego hat tricka.

Piłkarki Medyka na drugie spotkanie w okresie przygotowawczym wybrały się do Bydgoszczy, gdzie w niedzielę pokonały inny zespół kobiecej ekstraligi, tamtejszy KKP Bydgoszcz 3:2 (0:1). Wszystkie bramki dla mistrzyń Polski, które wystąpiły w bardzo eksperymentalnym składzie bez 12 reprezentantek Polski, Rumunii i Serbii, strzeliła w drugiej połowie Agata Tarczyńska (55,60,85).

Koninianki praktycznie wszystkie spotkania w okresie przygotowawczym rozgrywać będą na wyjazdach, bo w Koninie nie ma boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Nadal trwa natomiast trwa zawirowanie w Jarocie Jarocin. Jak już informowaliśmy w miniony wtorek prezes Marek Ściślak wstrzymał do odwołania wszelkie działania klubu. Z tego powodu nie doszedł już do skutku zaplanowany na środę sparing lidera naszej trzeciej ligi z Centrą Ostrów Wielkopolski, odwołany został sobotni sparing z Victorią Ostrzeszów, pod znakiem zapytania stoi także zaplanowany kolejny mecz z KKS Włókniarz 1925 Kalisz.

Inne drużyny normalnie trenują, a pierwsze sparingi mają zaplanowane na 30 stycznia. I tak Nielba Wągrowiec, która w poprzednią sobotę wygrała halowy turniej w Chodzieży, ma się zmierzyć w Bydgoszczy z pierwszoligowym Zawiszą, a Lech II Poznań zagra z liderem leszczyńskiej okręgówki Kanią Gostyń.