MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarska trzecia liga: Polonia Środa Wielkopolska goni lidera z Rypina

Krzysztof Maciejewski
Już tylko jeden punkt traci wicelider grupy drugiej piłkarskiej trzeciej ligi Polonia Środa Wielkopolska do prowadzącego w tabeli Lecha Rypin.

Zawodzący wiosną piłkarze z Rypina ponieśli drugą porażkę z rzędu, tym razem przegrali na wyjeździe z Wdą Świecie 1:2. Kolejne niepowodzenie rypi-nian najlepiej wykorzystali właśnie piłkarze Polonii Środa Wielkopolska, którzy w najciekawszym meczu 21. kolejki pokonali w niedzielę na własnym stadionie inny zespół ścisłej czołówki Sokoła Kleczew 2:1. Wobec kiepskiej dyspozycji prezentowanej obecnie przez zespół Lecha Rypin, to poloniści stają się głównym pretendentem do awansu.

Mecz w Środzie Wielkopolskiej dostarczył wielu emocji, a "ustawiły" go dwa gole strzelone przez gospodarzy w okresie zaledwie czterech minut. Najpierw w 28. minucie uderzeniem zza linii pola karnego prowadzenie dla zespołu trenera Jacka Nowaczyka uzyskał Michał Stańczyk, a cztery minuty później rezultat na 2:0 podwyższył Krystian Pawlak.

Ten gol był ozdobą meczu, bowiem napastnik Polonii przewrotką trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Daniela Szczepankiewicza. Od tego momentu inicjatywę przejęli kleczewianie, ale mimo kilku okazji strzeleckich zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Na listę strzelców wpisał się w 82. minucie Jacek Kopaniarz. W końcówce goście z Kleczewa osiągnęli bardzo wyraźną przewagę, ale tym razem podopieczni Jacka Nowaczyka, którzy ostatnio kilka bramek stracili w doliczonym czasie gry, utrzymali zwycięski rezultat.

W Świeciu piłkarze Wdy rozstrzygnęli spotkanie na początku drugiej połowy, kiedy w ciągu zaledwie dwóch minut bramkarza Lecha Rypin do kapitulacji zmusili Grzegorz Brzeziński (46) i Mikołaj Plewa (48).

W innych ciekawie zapowiadających się derbach naszego regionu Piast Kobylin przegrał w niedzielę u siebie z Unią Swarzędz 0:1. To czwarte z rzędu zwycięstwo niepokonanej na wiosnę drużyny prowadzonej przez Jakuba Ostrowskiego, która w tabeli trzeciej ligi awansowała już na czwartą pozycję.

Generalnie zespoły z Wielkopolski grały ze zmiennym szczęściem. Z pozostałych drużyn regionu komplet punktów zdobył zgodnie z planem tylko Górnik Konin, pewnie pokonując 3:0 Unię Janikowo. Na stadionie imienia Złotej Jedenastki Kazimierz Górskiego dwie bramki zdobył Paweł Błaszczyk, a jedną Krystian Sobieraj. Bardzo przykrą niespodziankę sprawił SAPA Lubuszanin Trzcianka. Podopieczni Mariana Kurowskiego nie popisali się w meczu ligowym, przed własną widownią przegrywając ze znacznie niżej notowaną Spartą Brodnica 1:2. Piłkarze z Trzcianki wprawdzie szybko objęli prowadzenie, ale później znacznie skuteczniejsi okazali się goście.

Rozczarował również GKS Dopiewo. Świetnie spisujący się wiosną zespół trenera Marka Pawłowskiego zaledwie zremisował u siebie z Notecianką Pakość 1:1, ratujac jeden punkt dopiero w końcówce. Bezbramkowy remis z Cuiavią w Inowrocławiu jest natomiast sporym sukcesem piłkarzy Polonii 1912 Leszno.

21. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
GKS Dopiewo - Notecianka Pakość 1:1. Bramki:
0:1 Mateusz Chachuła (57), 1:1 Sebastian Polody (83).
SAPA Lubuszanin Trzcianka - Sparta Brodnica 1:2. Bramki: 1:0 Paweł Nawrocki (17), 1:1 Bruno Figueiredo (45. karny), 1:2 Tomasz Syska (65).
Wda Świecie - Lech Rypin 2:1. Bramki: 1:0 Grzegorz Brzeziński (46), 2:0 Mikołaj Plewa (48), 2:1 Marcin Tarnowski (77. karny).
Górnik Konin - Unia Janikowo 3:0. Bramki: 1:0 Paweł Błaszczyk (45. karny), 2:0 Krystian Sobieraj (78), 3:0 Sobieraj (90).
Cuiavia Inowrocław - Polonia 1912 Leszno 0:0.
Polonia Środa Wielkopolska - Sokół Kleczew 2:1. **Bramki: 1:0 Michał Stańczyk (28), 2:0 Krystian Pawlak (32), 2:1 Jacek Kopaniarz (82). Piast Kobylin - Unia Swarzędz 0:1. Bramka: 0:1 Marek Gołembowski (41). Chemik Bydgoszcz - Victoria Koronowo 0:3 **walkower.