Piłkarki Medyka w pucharowym półfinale

Anna Gawrońska (w ciemnym stroju).
Broniące Pucharu Polski piłkarki Medyka POLOmarket Konin po rozgromieniu przed własną widownią AZS Wrocław 8:0 (5:0) są już w półfinale pucharowej rywalizacji w tym sezonie.

Już po 16 minutach środowego meczu, kiedy koninianki po dwóch bramkach Anny Gawrońskiej prowadziły 2:0, losy awansu były przesądzone. Kibicom bardzo podobało się pierwsze trafienie Gawrońskiej w 13 minucie, kiedy to wykorzystała dokładne dośrodkowanie Natalii Chudzik. Bardzo ładny był również gol strzelony po składnej akcji zespołu przez Paulinę Zawiślak oraz bramka zdobyta uderzeniem z dystansu przez Patrycję Balcerzak.

Półfinały Pucharu Polski zaplanowane zostały na 20 kwietnia. Medyk POLOmarket Konin zmierzy się z liderem grupy północnej pierwszej ligi UKS SMS Łódź, który po remisie 1:1 rzutami karnymi (3:1) wyeliminował Czarnych Sosnowiec. W drugim półfinale Górnik Łęczna, który do tej fazy rozgrywek awansował walkowerem (Olimpia Szczecin wycofała się z rozgrywek) zmierzy się z Zagłębiem Lubin, które w środę wygrało z AZS PSW Biała Podlaska 3:0.

Finał zostanie rozegrany 26 maja.

Medyk POLOmarket Konin – AZS Wrocław 8:0 (5:0)
Bramki:
1:0 Anna Gawrońska (13), 2:0 Gawrońska (16), 3:0 Aleksandra Sikora (30), 4:0 Katarzyna Daleszczyk (35), 5:0 Liliana Kostowa (39), 6:0 Patrycja Balcerzak (54), 7:0 Paulina Zawiślak (69), 8:0 Agata Tarczyńska (74).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Grad, Ficzay (79. Grzywińska żk), Sławczewa, Sikora (59. Zawiślak) – Chudzik (46. Marszewska żk), Balcerzak (67. Fil), Daleszczyk (33. Kostowa), Pakulska – Gawrońska, Tarczyńska.