Piłkarki Medyka Konin znów wygrały

Medyk Konin wygrał z AZS Wrocław 1:0
W czwartek rozegrana została 17. kolejka spotkań piłkarskiej ekstraligi kobiet. Medyk POLOmarket Konin zasłużenie pokonał na wyjeździe AZS Wrocław 1:0 (1:0) i utrzymał 11-punktową przewagę nad wiceliderem tabeli Górnikiem Łęczna, który wygrał u siebie ze Sztormem Gdańsk 3:1. To 15. zwycięstwo niepokonanych w tym sezonie w lidze mistrzyń Polski.

Jedyną bramkę w siódmej minucie zdobyła Aleksandra Sikora. Wynik mógł być wyższy, ale koniniankom , zwłaszcza w końcówce pierwszej połowy, kiedy zmarnowały cztery idealne sytuacje do zdobycia goli, brakowało skuteczności.

Inna sprawa, że wrocławianki pomne porażki 0:8 w minioną środę w Koninie w ćwierćfinale Pucharu Polski, zagrały bardzo zdeterminowane, by taka klęska się nie powtórzyła. Akademiczki niemal wyłącznie się broniły, do tego grały bardzo ostro.
– Najważniejsze, że wygraliśmy i żadna z dziewczyn nie odniosła kontuzji – podsumował trener Medyka Roman Jaszczak.

Następna kolejka rozgrywek już w najbliższy wtorek 29 marca. Zespół Medyka POLOmarket Konin podejmować będzie na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego drużynę Czarnych Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 15.30.

AZS Wrocław – Medyk POLOmarket Konin 0:1 (0:1). Bramka: Aleksandra Sikora (7).