Piłka ręczna: VW AZS AWF Poznań przegrał z MKS MOS Gniezno

W 17. kolejce pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet w Poznaniu doszło do derbów Wielkopolski, w których zdegradowany już do drugiej ligi Volkswagen/AZS AWF Poznań przegrał 18:21 z pewnym pozostania na zapleczu Superligi MKS MOS Gniezno.

Akademiczki w przedostatnim występie na własnym parkiecie walczyły ambitnie, do przerwy wygrywały różnica dwóch bramek, jeszcze w 50. minucie było 16:15 Jednak ostatnie minuty należały zdecydowanie do zespołu z Gniezna, który poprawił grę w obronie, skutecznie kończył swoje akcje i przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

CZYTAJ:

PIŁKA RĘCZNA NA GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Grająca w grupie o miejsca 1-4 Sparta Oborniki Wielkopolskie przegrała wyjazdowy mecz z UKS PCM Kościerzyna 25:31 i najprawdopodobniej zakończy sezon na czwartym miejscu, gdyż na dwie kolejki przed końcem rozgrywek traci do sobotniego rywala trzy punkty. Zawodniczki z Obornik szybko odrobiły w tym spotkaniu początkowe straty i do 34. minuty rezultat oscylował wokół remisu. Później jednak zespół z Kościerzyny wypracował sobie pięciobramkową przewagę i do ostatniej syreny kontrolował wydarzenia na parkiecie, tym bardziej, że ze spartanek wyraźnie "uszło powietrze".

Volkswagen AZS AWF - MKS MOS Gniezno 18:21 (9:7)