Piłka ręczna: Nielba zmarnowała sześć karnych [ZDJĘCIA]

JAC
Porażka Nielby może być bardzo kosztowna
Porażka Nielby może być bardzo kosztowna Arkadiusz Dembiński
Ta porażka piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec z Chrobrym Głogów (28:29) może być bardzo kosztowna. Gdyby zespół z Wągrowca wygrał to spotkanie, wtedy sytuacja w tabeli superligi byłaby zdecydowanie korzystniejsza. Teraz Nielbę czeka niezwykle trudna walka o miejsce w czołowej ósemce rozgrywek.

Siódemka trenera Dariusza Molskiego od dziesiątej minuty pojedynku uzyskała niewielką przewagę. Gospodarze po trzydziestu minutach prowadzili 16:13 i nic nie wskazywało na to, że mogą mieć kłopoty z głogowskim rywalem.

Piłka ręczna na gloswielkopolski.pl

Kwadrans przed końcem meczu Nielba wygrywała 23:20, choć powinna mieć na swoim koncie przynajmniej o cztery gole więcej. Do tego momenty gracze Nielby zmarnowali bowiem cztery rzuty karne. Nieszczęście dopadło gospodarzy w końcówce. Przy prowadzeniu 27:26, karnego zmarnował Przemysław Krajewski, a goście zdobyli dwie bramki. Jeszcze Gierak wyrównał na 28:28, ale ostatnie słowo należało do Chrobrego. W całym meczu Nielba zmarnowała sześć rzutów karnych.

Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 28:19 (16:13)Nielba: Kubiszewski, N. Witkowski, Konczewski - Smoliński 1, Gierak 4, B. Witkowski, Krajewski 5, Przysiek 9, Świerad 1, Płócienniczak 1, Szyczkow 2, Przybylski 5, Tórz, Niewrzawa.
Chrobry: Stachera, Zapora - Piętak 7, Różański 2, Bednarek 1, Żak 2, Świtała 5, Mochocki 4, Kuta 4, Frąszczak, Płaczek 2, Olęcki 1, Wysokiński, Świątek 1.