Piłka ręczna: Nielba Wągrowiec zagrożona degradacją do I ligi

Sytuacja piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec stała się dramatyczna. Podopieczni trenera Pawła Galusa przegrali we własnej hali spotkanie z Zagłębiem Lubin 28:36 (13:17) i spadli na przedostatnie miejsce w tabeli play out. Jeśli siódemka z Wągrowca nie zdoła się przesunąć przynajmniej o jedną pozycję w górę, wtedy grozi jej spadek do pierwszej ligi.

Tylko na początku spotkania Nielba była równorzędnym przeciwnikiem dla Zagłębia. Gospodarze prowadzili 4:3, 5:4 i 7:6 w 9. minucie po golu Przemysława Krajewskiego. Od tego momentu zaczęła się rysować przewaga lubinian, którzy mieli w swoim składzie znakomicie broniącego bramkarza Adama Malchera. W następnym fragmencie meczu goście zdobyli siedem goli, a stracili tylko jednego i wygrywali bardzo wyraźnie 13:8. Co prawda Nielba próbowała jeszcze walczyć, ale potrafiła jedynie zmniejszyć przewagę rywali do trzech bramek. Po trzydziestu minutach lubinianie wygrywali 17:13 i niewiele wskazywało na to, że gospodarze mogą jeszcze myśleć o dwóch punktach. Po przerwie Zagłębie bez problemów kontrolowało przebieg wydarzeń na parkiecie hali przy ul. Kościuszki i zwyciężyło Nielbę 36:28.

Przed drużyną z Wągrowca dwa ostatnie mecze fazy play out. Za tydzień w Ciechanowie z Jurandem oraz za dwa tygodnie w swojej hali z Warmia Społem Olsztyn. Gracze trenera Galusa maja jeszcze szanse na utrzymanie, albo choćby na baraże, ale warunek jest jeden - trzeba wygrać oba pojedynki.

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Lubin 28:36 (13:17)
Nielba: Konczewski, N. Witkowski - Smoliński 1, Gierak 2, B. Witkowski 1, Krajewski 4, Przysiek 5, Białaszek 4, Płócienniczak 2, Przybylski 5, Tórz 3, Widziński 1, Matłoka, Niewrzawa.
Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 5, Gumiński 9, Rosiek 2, Kużdeba 3, Paweł Adamczak 3, Kozłowski 3, Szymyślik 5, Piotr Adamczak 3, Paluch, Obrusiewicz 1, Starzyński 2.