MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka ręczna mężczyzn: Cztery zwycięstwa wielkopolskich drużyn i porażka poznańskiego Grunwaldu

To mógł być dobry weekend dla wielkopolskich drużyn występujących w pierwszej lidze piłki ręcznej mężczyzn. Same zwycięstwa, pozycja lidera grupy B dla Nielby Wągrowiec. Jedyny przykry wyłom to porażka Grunwaldu Poznań przed własną widownią z AZS Uniwersytet Warszawski. Przegrana sprawiła, że podopieczni Rafała Walczaka znaleźli się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Wojskowi w 43. minucie prowadzili 21:18, a mecz układał się po ich myśli. Nawet przestój po którym przyjezdni odrobili z nawiązką straty, obejmując prowadzenie 26:24 nie był jeszcze rozstrzygający. Podopieczni Rafała Walczaka mogli pokusić się o korzystny rezultat, ale niestety w ostatniej minucie bramkarza rywali nie zdołał pokonać Ireneusz Żak, Robert Fegler posłał piłkę w trybuny i ze zwycięstwa 26:25 cieszyli się warszawianie.

W grupie A kłopotów nie miał natomiast Wolsztyniak Wolsztyn, który zanotował trzecią wygraną z rzędu i plasuje się na wysokim trzecim miejscu w tabeli. Tym razem wolsztynianie pewnie pokonali na wyjeździe borykający się z kłopotami finansowymi GSPR Gorzów Wielkopolski. 31:25. Gospodarze, mimo ambitnej postawy, dotrzymywali kroku zespołowi z Wolsztyna, w którym najskuteczniejsi byli Marcin Pietruszka i Patryk Szutta, tylko przez niespełna 20 minut.

W grupie B rywala zdeklasowali szczypiorniści wągrowieckiej Nielby. Podopieczni Pawła Nocha nie dali żadnych szans ekipie AZS UT-H Rado, wygrywając na wyjeździe szesnastoma bramkami 37:21. Nielbiści koncert gry dali w pierwszej połowie, która zakończyła się ich zwycięstwem 20:4!

Po znacznie bardziej wyrównanych, zaciętych spotkaniach przed własna widownią po komplet punktów sięgnęły MKS Kalisz oraz Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Beniaminek z Kalisza nieznacznie prowadząc przez cały mecz pokonał ostatecznie ASPR Zawadzkie 32:29. Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS był... drugi trener Maciej Nowakowski, który zdobył sześć bramek, a jego gol na 30:27, w zasadzie przypieczętował pierwszą wygraną kaliszan na własnym parkiecie w pierwszej lidze. Dodać należy, że kaliski zespół boryka się z problemami kadrowymi. W sobotę trener Bruno Budrewicz miał do swojej dyspozycji jedynie 10 zawodników z pola, z których Grzegorz Salamon nie pojawił się na parkiecie nawet na minutę. Do końca sezonu nie zagrają Krystian Kaczmarek oraz Jarosław Suski.

Natomiast Ostrovia, choć do przerwy przegrywała różnicą czterech goli, zwyciężyła AZS AWF Biała Podlaska 29:28. Jeszcze w 43. minucie goście prowadzili 24:19, ale końcówka należała do gospodarzy. Komplet punktów uratował miejscowym bramkarz Maciej Adamczyk, w ostatniej akcji spotkaniu broniąc rzut Artura Makaruka. Dla zespołu z Ostrowa to pierwsza wygrana w sezonie.

Arot Astromal Leszno w czwartej kolejce pauzował.

Grunwald Poznań - AZS UW Warszawa 25:26 (12:13). Grunwald: Gebler, Kulczyński - Przybylski 8, Draszkiewicz 7, Fogler 4, Żak 3, Adamczak 2, M.Kaczmarek 1, Koch 0, Koligat 0, Tomiak 0, Wachowiak 0.

GSPR Gorzów Wlkp. - Wolsztyniak Wolsztyn 25:31 (8:14). Wolsztyniak: Płócieniczak, Wieczorek - Pietruszka 6, P. Szutta 6, H. Kaczmarek 5, Wajs 5, N. Szutta. 4, Kubiak 2, Chrapa 1, Gessner 1, Raczkowiak 1.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - AZS AWF Biała Podlaska 29:28 (14:18). Ostrovia: Tarko, Adamczyk - Wasilek 10, Tomczak 6, Martyński 5, P. Dutkiewicz 3, K. Dutkiewicz 1, Jaszka 1, Piosik 1, Sobczak 1, Stupiński 1, Bielec 0, Kierzek 0, Śliwiński 0.

MKS Kalisz - ASPR Zawadzkie 32:28 (16:13). MKS Kalisz: Potocki, Krekora, Adamczak - Nowakowski 6, Kuśmierczyk 5, Sieg 5, Stefański 4, Klara 3, Kobusiński 3, Krupa 3, Staniek 2, Krygowski 1.

AZS Uniwersytet T-H Radom - Nielba Wągrowiec 21:37 (4:20). Nielba: Konczewski, N.Witkowski - Białaszek 10, Gierak 5, Świerad 5, Kryszeń 4, Tarcijonas 4, Tórz 4, Obiała 2, Biniewski 1, Widziński 1, B .Witkowski 1, Matłoka 0, Smoliński 0.