Piłka nożna: Tur Turek, Calisia oraz Jarota Hotel Jarocin wygrały mecze w II lidze

Krzysztof Maciejewski
Trzy zwycięstwa i remis to dorobek wielkopolskich zespołów w środowej 30. kolejce spotkań mistrzowskich w piłkarskiej drugiej lidze. Wygrały swoje mecze Tur Turek, Calisia oraz Jarota Hotel Jarocin. Tylko bezbramkowy remis w arcyważnym meczu z na własnym stadionie Zagłębiem Sosnowiec zanotowała natomiast Nielba Wągrowiec i sytuacja żółto-niebieskich jest coraz trudniejsza, prawie beznadziejna.

- Był to mecz walki, w którym oba zespoły dążyły do zwycięstwa. Mogliśmy wygrać, ale zabrakło skuteczności i nieco szczęścia. O utrzymanie będziemy walczyć do końca, jak długo będzie istniała iskierka nadziei - stwierdził szkoleniowiec Nielby Marek Kamiński. Najbliższy szczęścia był Łukasz Spławski, lecz świetną interwencją popisał się bramkarz Zagłębia.

Bardzo cenny sukces zanotowali natomiast piłkarze Tura Turek, którzy na własnym stadionie po niezwykle emocjonującym meczu pokonali 3:2 lidera grupy zachodniej Miedź Legnica. Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla turkowian, bo już po... 25 sekundach było 1:0 po pięknym strzale z kilkunastu metrów Pawła Adamca. Zaskoczeni goście nie bardzo wiedzieli co się dzieje, ale podopieczni Piotra Szarpaka nie potrafili tego wykorzystać.

Doświadczony zespół z Legnicy szybko (18 minuta), doprowadził do wyrównania, by jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie po rzucie karnym. Na szczęście piłkarze z Turku nie załamali się takim obrotem sprawy, atakowali bardzo groźnie i po zmianie stron w dziesięć minut potrafili odwrócić losy spotkania. Do celu jeszcze daleko, ale gdyby rozgrywki zakończyły się teraz Tur zachowałby drugoligowy byt. Słowa uznania dla młodej drużyny Piotra Szarpaka.

Komplet punktów przedłużający nadzieje na pozostanie w II lidze zdobyła także Calisia, pokonując w Kaliszu Raków Częstochowa 2:1

- Bardzo się cieszymy, że wciąż liczymy się w walce o bezpieczną lokatę. Duże brawa dla chłopaków, bo w drugiej połowie, kiedy nie mogłem już dokonać zmiany, Stajko Stojczew grał z kontuzją, a jeszcze strzelił zwycięskiego gola - powiedział nam trener Grzegorz Dziubek.

Wreszcie Jarociński Jarota Hotel, pokonał na wyjeździe ubiegłorocznego pierwszoligowca MKS Kluczbork 1:0. - Wygraliśmy zasłużenie - ocenił trener jarocinian Janusz Niedźwiedź. Bartłomiej Pawłowski strzelił czwartą bramkę, w czwartym kolejnym meczu.

Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec 0:0
Nielba: Miszczuk - Sergiel (87.Rysiewski), Cyfert, Mrozik, B.Nowak (46.Szczepaniak), Wolkiewicz, Bartkowiak (65.A.Mikołąjczak), Klawiński, Spławski, Pietrowski (79.Luboński), Strzelecki
Tur Turek - Miedź Legnica 3:2 (1:2)
Bramki: 1:0 Adamiec (1), Grzegorzewski (18), 1:2 Grzegorzewski (33-karny), 2:2 Ksiązek (48), 3:2 (Staroń (55)
Tur: Kołba żk - Łucki, P.Wieczorek, Wenger, Mikołajczyk, Biel (68.Dolewka żk), K.Nowak, Książek, Dregier (90.Kowalski), Adamiec (89.Gląba), Staroń
Calisia Kalisz - Raków Częstochowa 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Wandzel (11), 1:1 Kowalczyk (55), 2:1 Stojczew (73)
Calisia: Primel żk -Wandzel żk, Safarjan, Wiącek żkSowiński, Ciesielski, Kotwica żk, Roszak (55.Nediałkow), Stojczew, Klofik (70 Kowalczuk), Jackiewicz, Odunka.
MKS Kluczbork - Jarota Hotel Jarocin 0:1 (0:0)
Bramka: Pawłowski (83)
Jarota Hotel: Brzostowski - Kamiński,Kieliba (66.Skowron), Garbarek, Śliwa, Czabański, Białożyt (59.Nawrocki), Pawlak (73.Oczkowski), Danielak (82.Cierniewski), Pawłowski, Mania