Piłka nożna: Rezerwy Lecha wygrały z Włocłavią Włocławek

W 26. kolejce rozgrywek kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi piłkarskiej drużyna Lecha II zgodnie z przewidywaniami pewnie pokonała w sobotę na stadionie we Wronkach zamykającą tabelę Włocłavię Włocławek 5:0. Zdecydowanie najsłabszy zespół rozgrywek do przerwy bronił się szczęśliwie utrzymując rezultat bezbramkowy, w drugiej połowie lechici zagrali jednak znacznie skuteczniej, pewnie sięgając po komplet punktów.

- Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando mojego zespołu. Bramki były tylko kwestią czasu. Do przerwy zabrakło skuteczności, ale gol zdobyty zaraz po przerwie całkowicie ustawił mecz. - ocenił terener Lecha II Patryk Kniat.

Tym razem w drużynie trenera Kniata był tylko jeden zawodnik z kadry pierwszego zespołu Kolejorza - Niklas Zulciak.

Odnotować trzeba udany debiut w drużynie rezerw będącego jeszcze w wieku juniora młodszego (rocznik 1999) Dawida Kurminowskiego. Młody zawodnik pojawił się na boisku w 60. minucie zastępując Piotra Kurbiela i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Lech II nadal zajmuje w tabeli trzecią pozycję za Wartą Poznań i Sokołem Kleczew.

Lider rozgrywek Warta Poznań wyjazdowe spotkanie z przedostatnią w tabeli Chełminianką Chelmno rozegra w niedzielę. Początek o godzinie 16. W innym niedzielnym meczu Jarota Jarocin podejmować befdzie Ostrovię 19090 Ostrów Wielkopolski (godz. 15).

Lech II Poznań ­ - Włocłavia Włocławek 5:0 (0:0)

Bramki:1:0 Tomasz Dejewski (47), 2:0 Piotr Kurbiel (48), 3:0 Mateusz Klichowicz (59), 4:0 Dawid Kurminowski (69), 5:0 Dawid Kurminowski (80)

Lech II: Szady - Orłowski, Dejewski Cernomordijs - Szubertowski, Gawron, Witt (60. Fjodorovs), Rymar (46.Jóźwiak), Klichowicz (72. Juchacz), Zulciak, Kurbiel (60. Kurminowski)