Pięć bramek mistrzyń Polski na inaugurację

Piłkarki Medyka efektownie wygrały swój mecz
Piłkarki Medyka efektownie wygrały swój mecz Maciej Gapinski
Mistrzynie Polski piłkarki Medyka Konin od zwycięstwa 5:0 (4:0) z AZS PSW Biała Podlaska w Koninie rozpoczęły rozgrywki ekstraligi w sezonie 2016/2017.

Mecz był jednostronnym widowiskiem, które od początku do końca toczyło się pod dyktando koninianek. Które rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść już w pierwszej połowie. Przed jeszcze wyższą porażką .uchroniła zespół z Białej Podlaskiej dobrze spisująca się bramkarka Edyta Kanclerz. Raz po strzale Katarzyny Daleszczyk piłka trafiła w poprzeczkę bramki akademiczek.

Dwie bramki zdobyła Anna Gawrońska (35, 41. karny), po jednej Aleksandra Sikora (15) oraz Agata Guściora (54). Drugi gol dla koninianek zdobyty w 27. minucie padł po samobójczym strzale Elżbiety Edel, która interweniowała tak niefortunnie, że skierowała piłkę do własnej bramki.

Po pierwszej kolejce rozgrywek Medyk Konin już objął prowadzenie w tabeli ekstraligi.

Drużynę mistrzyń Polski prowadziła w sobotę jej kapitan Anna Gawrońska, ponieważ trener Roman Jaszczak jako delegat uczestniczył w Poznaniu w zjeździe Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (MAC)

Medyk Konin – AZS PSW Białą Podlaska 5:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Aleksandra Sikora (15), 2:0 Elżbieta Edel (27. samobójcza), 3:0 Anna Gawrońska (36), 4:0 Gawrońska (41. karny), 5:0 Agata Gusciora (54)

Medyk POLOmarket: Szymańska (75. Sowalska) - Sikora (70. Olejniczak), Grad (46. Guściora), Sławczewa, Ficzay - Kostowa, Dudek, Pakulska, Sałata – Daleszczyk )46. Chudzik)