Pewna wygrana Lecha II, niesamowite emocje w Środzie

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Krzysztof Bartoszak zdobył w 44 min pierwszą bramkę dla Polonii Środa
Krzysztof Bartoszak zdobył w 44 min pierwszą bramkę dla Polonii Środa Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Sobotnio-niedzielna 9. kolejka piłkarskiej trzeciej ligi nie przyniosła większych niespodzianek. Liderem pozostał Świt Skolwin, który u siebie pokonał 3:0 Unię Solec Kujawski, po bramkach Kamila Walkowa, Charlesa Nwaogu i Krzysztofa Filipowicza. Piąte zwycięstwo w sezonie odniósł Lech II Poznań, który pewnie wygrał we Wronkach z beniaminkiem Energetykiem Gryfino 3:0 (1:0).

Dla zespołu trenera Ivana Djurdjevicia to siódmy z rzędu mecz bez porażki. Lechici. którzy wygrali pewnie i jak najbardziej zasłużenie, już w 6. minucie objęli prowadzenie po samobójczej brance i do końca kontrolowali wydarzenia na murawie. Na 2:0 podwyższył rezultat w 52. minucie Wiktor Pleśnierowicz, a wynik ustalił w 82. minucie Dawid Kurminowski. Dla Wiktora Pleśnierowicza, kapitana reprezentacji Polski Under 17, był to pierwszy gol w futbolu seniorskim .W zespole rezerw Kolejorza ponownie zagrało kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu Lecha, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną. Tym razem byli to, podobnie jak w poprzednim spotkaniu bramkarz Miłosz Mleczko, Marcin Wasielewski. Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz oraz zdobywca trzeciego gola Dawid Kurminowski.

Kolejne zwycięstwo odniósł również Sokół Kleczew, który prze własną widownią pokonał innego beniaminka KP Starogard Gdański 1:0. Jedynego gola zdobył w 29. minucie z rzutu karnego Jakub Groszkowski.

Bardzo interesujące były derby regionu, w których Polonia Środa Wielkopolska zremisowała przed własną widownią z Centrą Ostrów Wielkopolski 3:3. Beniaminek z Ostrowa Wielkopolskiego wcale nie przestraszył się jednego z głównych faworytów rozgrywek, zdobywając cenny punkt. Goście dwukrotnie w sobotnim meczu prowadzili, a kiedy w 80. minucie stracili trzeciego gola i zanosiło się na zwycięstwo gospodarzy, przyjezdni , do Jońca nie rezygnowali, już w doliczonym czasie gry doprowadzając do remisu.

Jeden punkt zdobyli także piłkarze Jarory Jarocin, którzy po interesującym meczu zremisowali u siebie z Wdą Świecie 1:1;
Pozostałe sobotnie wyniki: GKS Przodkowo – Elana Toruń 1::0, Kotwica Kołobrzeg – Pogoń II Szczecin 1:1.
Mecze Bałtyk Gdynia – Wierzyca Pelplin oraz KKS 1025 Kalisz – Górnik Konin w niedzielę. Początek derbów Wielkopolski w Kaliszu o godzinie 16.