Ostatni bieg w Poznaniu z cyklu City Trail i czwarte zwycięstwo w tej edycji Sebastiana Nowickiego, triumfatora klasyfikacji generalnej

Ponad 500 osób stanęło na starcie piątego biegu City Trail w Poznaniu w edycji 2021/2022 Tomasz Szwajkowski
Piąty – ostatni zaplanowany na edycję 2021/2022 bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu odbył się w sobotę, 5 marca nad Rusałką. Zawody zakończyły sportową część imprezy, ale nie były ostatnim wydarzeniem cyklu. 23 marca zawodnicy, którzy biegali regularnie – ukończyli co najmniej 3 biegi - spotkają się ponownie na uroczystym rozdaniu medali i nagród.

W sobotnim biegu na dystansie 5 km wzięło udział 539 osób. Najszybszym okazał się (po raz czwarty w edycji) – Sebastian Nowicki, z czasem 14:55. To właśnie Sebastian jest triumfatorem klasyfikacji generalnej.

- Po biegu jak i w trakcie czułem się bardzo dobrze. Niestety w trakcie biegu złapał mnie dość mocny skurcz w okolicy brzucha, przez co pokutowałem po wbiegnięciu na linię mety. Takie rzeczy niestety się zdarzają, ale ważne, że mimo wszystko wciąż trzymam poziom i robię swoje. Chciałem się dziś przetrzeć przez zbliżającym się startem na 10 km, który już w kolejną niedzielę. Przygotowania do sezonu poszły bardzo dobrze. Z trenerem zrealizowaliśmy założenia. Teraz już tylko pozostaje nam czekać na nadchodzące starty i dobrze się regenerować – mówił po zawodach Sebastian Nowicki, który w lutym został tatą. - Narodziny dziecka obróciły mój świat do góry nogami, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zawsze chciałem być ojcem. Fakt narodzin Oliwii daje mi „kopa” do działania. Jestem w niej całkowicie zakochany. Nieprzespane nocki itd. są wpisane w wychowanie dziecka. Ale wraz z żoną dobrze sobie radzimy, dzięki czemu oboje możemy się realizować.

Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Wiktor Maćkowski (15:47), a trzeci był Maciej Kowalski (16:00).

Wśród kobiet jako pierwsza metę nad poznańską Rusałką minęła Patrycja Talar – najszybsza również przed miesiącem, druga w kobiecej klasyfikacji generalnej. Jej dzisiejszy wynik to 18:26. Drugą lokatę zajęła dzisiaj Aleksandra Bereśniewicz (czas 18:38) , a trzecie miejsce wywalczyła Urszula Kafarska (wynik 19:00). W „generalce” zwyciężyła nieobecna dzisiaj Oliwia Wawrzyniak.

Na poznańskiej trasie pojawiła się Julia Dias z Gdyni, regularnie startująca w trójmiejskiej odsłonie CITY TRAIL. – Jestem w Poznaniu na weekend, więc postanowiłam skorzystać z okazji i sprawdzić nową dla mnie lokalizację CITY TRAIL. Trójmiejskie trasy są zdecydowanie bardziej wymagające, tutaj nad Rusałką można się faktycznie rozpędzić, choć utrudnieniem było błoto na ścieżkach. Tak czy siak – podobało mi się! - mówiła tuż po biegu Julia Dias, m.in. dwukrotnie trzecia kobieta w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Trójmieście.

Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. W dzisiejszym biegu wzięło udział 211 młodych sportowców.

Warto dodać, że cała kwota zebrana dzisiaj w biurze zawodów będzie przekazana na pomoc Ukrainie – trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej. Zbiórka będzie kontynuowana również w innych lokalizacjach CITY TRAIL, czyli Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Informacje o zawodach, zapisy oraz wyniki znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta Poznań. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury.