Nielba: W Wągrowcu odetchnęli z ulgą

JAC
Kibice w Wągrowcu mogli odetchnąć z ulgą. Piłkarze ręczni Nielby w drugim spotkaniu fazy play-out o utrzymanie w PGNiG superlidze, pokonali w hali przy ul. Kościuszki Juranda Ciechanów 35:28 (19:10) i prowadzą w małej tabeli z przewagą trzech punktów nad Zagłębiem Lubin i Warmią Olsztyn.

Po siedmiu minutach pojedynku Jurand wygrywał w Wągrowcu 3:2. Ale jak się okazało było to pierwsze i ostatnie prowadzenie gości tego wieczoru. Od tego momentu Nielba miała inicjatywę i zdobyła pięć kolejnych goli (było 7:3 dla gospodarzy). W tej części gra podopiecznych trenera Pawła Galusa mogła się podobać. Siódemka z Wągrowca była skuteczna w obronie i jednocześnie skuteczna w kontratakach. Do przerwy gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i wygrywali wysoko 19:10.

Połka ręczna na gloswielkopolski.pl
- wyniki, opinie, podsumowania

Zdecydowanie gorzej Nielba zagrała w pierwszych dwudziestu minutach drugiej odsłony. Drużyna z Ciechanowa systematycznie odrabiała straty i w 50. minucie gospodarze prowadzili tylko 27:24. Zrobiło się niebezpiecznie, ale na szczęście w końcówce skuteczny był Dawid Przysiek (cztery bramki) i ekipa trenera Galusa wygrała 35:28.

Przed Nielbą już w środę wyjazdowy bój w Olsztynie z Warmią. Potem nastąpi przerwa w rozgrywkach, a kolejny mecz Nielby w Wągrowcu z Zagłębiem Lubin 14 kwietnia.

Nielba Wągrowiec - Jurand Ciechanów 35:28 (19:10)
Nielba: Kubiszewski, Konczewski - Smoliński 1, Gierak 5, B. Witkowski 4, Krajewski 5, Przysiek 9, Świerad 1, Białaszek 3, Przybylski 3, Tórz 1, Pietrzkiewicz 1, Niewrzawa 2.
Jurand: Grzybowski, Wróbel - Siemionow 3, Jeżyna, Adrian Piórkowski 4, Damian Piórkowski 1, Klinger 9, Kraszewski 2, Dmowski 1, Jurkiewicz 3, Krajewski 1, Malandy 2, Tarcijonas 2.