NASZE DOBRE WIELKOPOLSKIE Ogórek Magnetar F1

  NASZE DOBRE WIELKOPOLSKIE Ogórek Magnetar F1

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  NASZE DOBRE WIELKOPOLSKIE Ogórek Magnetar F1
  1/9
  przejdź do galerii
  Ogórek Magnetar F1 - odmiana wczesna, bardzo plenna, polecana do uprawy w gruncie.
  Ogórek Magnetar F1 - owoce barwy zielonej z bardzo lekko rozjaśnionym końcem przykielichowym o bardzo atrakcyjnym, wydłużonym kształcie. Brodawka gruba, dość duża, średnio gęsta. Owoc o bardzo delikatnych smugach sięgających 1/3 długości owocu. Stosunek długości do szerokości owocu: 3,2 : 1.

  Jednym z najważniejszych atutów tej odmiany jest fakt, że nie wykazuje tendencji do przerastania na grubość. Nawet 13-14 centymetrowe owoce zachowują korzystny wydłużony kształt. Ma to bardzo duże znaczenie w sytuacjach gdy nie ma możliwości prowadzenia regularnych, częstych zbiorów (np. z powodu braku rąk do pracy). Zachowuje ładny kształt aż do ostatnich zbiorów. Kolejnym atutem ogórka Magnetar F1 jest bardzo wysoka odporność na mączniaka rzekomego, która umożliwia długie plonowanie. Odmiana odporna na parcha dyniowatych, bez skłonności do żółknięcia. Przeznaczona do kwaszenia i konserwowania. Magnetar F1 został nagrodzony Złotym Medalem na Międzynarodowych Targach Poznańskich GARDENIA 2017.

  Prócz walorów samej odmiany, należy zaznaczyć, że „Spójnia” dba również o jak najwyższą jakość siewną swoich produktów – zawsze dużo przewyższającą minimum wynikającym z Rozporządzenia MRiRW w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących wytwarzania i jakości materiału siewnego. Zdolność kiełkowania nasion ogórka Magnetar F1 wynosi 99% - przy minimum 80% wg Rozporządzenia. Nasiona tej odmiany kierowane są zarówno dla producenta jak i działkowicza. W trosce o jakość, nasiona ogórka zaprawiane są przeciw chorobom grzybowym - Zaprawą Nasienną T

  Hodowcą odmiany „Magnetar” F1 jest polska firma hodowlano-nasienna „SPÓJNIA” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o. w Nochowie, która w bieżącym roku obchodziła 100-lecie swojej działalności. Niezmiennie misją firmy było i jest tworzenie odmian , które wyróżniają się wśród innych zdrowotnością, wysokimi walorami smakowymi i estetycznymi oraz przyczyniają się do poprawy ludzkiego zdrowia.

  “Spójnia” Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Sp. z o.o.
  Nochowo, ul. Lipowa 22
  63-100 Śrem
  www.nasiona-warzyw.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Cyfrowa prenumerata Głosu Wielkopolskiego w świątecznej cenie!

  Cyfrowa prenumerata Głosu Wielkopolskiego w świątecznej cenie!

  Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

  Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

  Okna dachowe i rolety zasilane słońcem