MPK Poznań: Wojciech Klarzyński, kierowca autobusu MPK został Mistrzem Polski Truckerów

Grzegorz Okoński
Wojciech Klarzyński pracuje w MPK Poznań od 20 lat.
Wojciech Klarzyński pracuje w MPK Poznań od 20 lat. MPK Poznań/Paweł F. Matysiak
Wojciech Klarzyński, od dwudziestu lat pracownik poznańskiego MPK, kierowca autobusu, został Mistrzem Polski w konkursie Motor Show Polski Trucker w kategorii BUS. Pokonał około 70 innych zawodników.

- Wojtek to nie tylko mistrz kierownicy, ale i świetny kolega, dobry, życzliwy człowiek, „posiadacz” wielu pasji – chwali mistrza Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK Poznań.

Jak się okazuje, laur zwycięstwa to nie nowość dla pana Wojciecha. W 2011 roku zajął on czwarte miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kierowców rozegranym w Krakowie (na 60 zawodników), w 2014 roku wygrał konkurs na Najlepszego Kierowcę MPK 2014 (69 zawodników), a rok później – został zwycięzcą II Edycji Konkursu „Wielkopolski Kierowca Zawodowy” w kategorii D (organizowanego przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu i Automobilklub Wielkopolski). Trzy lata później również stanął na podium, zajmując pierwsze miejsce w tym konkursie.

W 2016 roku o Wojtku Klarzyńskim usłyszano za granicami Polski – wziął bowiem udział w Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych - międzynarodowej rozgrywce, zorganizowanej w miejscowości Jyväskylä przez stowarzyszenie UICR (organizację kierowców zawodowych) oraz Klub Polskiego Trakera. Tu o tytuł najlepszego walczyło 134 kierowców z 14 krajów, a reprezentanci poznańskiego MPK, choć zasiadali za kierownicą marek, których nigdy wcześniej nie prowadzili, ukończyli zawody na wysokich miejscach: Paweł Kukuła zajął 18. miejsce w kategorii pojazdów ciężarowych, a Wojciech Klarzyński - 13. w kategorii autokarów.

Poznań Motor Show 2019: Byłeś na targach? Znajdź się na zdjęciach!

Nawet 150 tys. osób może przewinąć się w weekend przez targi Poznań Motor Show 2019. Potwierdziły to tłumy, które pojawiły się na MTP w sobotę. Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji.Zobacz kolejne zdjęcie --->

Poznań Motor Show 2019: Sobota pełna atrakcji. Zobacz zdjęcia z targów

Niedziela była ostatnim dniem, by skorzystać z atrakcji oferowanych przez Poznań Motor Show 2019. Nic więc dziwnego, że na MTP znów pojawiły się tysiące fanów motoryzacji.Zobacz kolejne zdjęcie --->

Poznań Motor Show 2019: Tak było w niedzielę [ZDJĘCIA]