Przebudowa Grunwaldzkiej w Plewiskach: Kierowcy skarżą się...

  Przebudowa Grunwaldzkiej w Plewiskach: Kierowcy skarżą się na komunikacyjny chaos

  Zdjęcie autora materiału

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęła się w kwietniu tego roku. W wyniku prowadzonych prac zdarzają się utrudnienia
  1/8
  przejdź do galerii

  Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęła się w kwietniu tego roku. W wyniku prowadzonych prac zdarzają się utrudnienia ©Łukasz Gdak

  Przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Plewiskach przedłuży się do 10 listopada. Kierowcy skarżą się na komunikacyjny chaos.
  - Komunikacyjny koszmar - tak w dwóch słowach podsumowuje weekend Michał Pankiewicz, mieszkaniec gminy Dopiewo.

  Tego dnia zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej ze Szkolną w Plewiskach, w związku z przebudową Grunwaldzkiej. - Ulice są zamykane nagle, co więcej bez żadnego oznakowania. Nikt nie steruje ruchem. Nie ma żadnych świateł, o policji z drogówki nie wspominając - opowiada Pankiewicz.


  Komunikacyjny chaos w tej części trwał jeszcze do wtorku. - Moja żona stała w korku od stadionu na Plewiskach aż do ul. Fabianowskiej niemal 40 minut. Totalny chaos. Korek we wszystkie strony - dodaje kierowca.

  Zobacz galerię

  Zarząd Dróg Powiatowych, odpowiedzialny za tę inwestycję tłumaczy, że takie sytuacje, jak ta z weekendu zdarzają się jednak sporadycznie. - W minioną sobotę, ulica Grunwaldzka została całkiem zamknięta dla ruchu, ponieważ wykonawca układał na całej szerokości warstwę ścieralną - tłumaczy Katarzy Ferstch specjalista ds. mediów ZDP. - Natomiast korek pojawił się też w poniedziałek bo wykonawca układał wtedy warstwę bitumiczną na ulicy Kolejowej przed skrzyżowaniem z Grunwaldzką, co wymagało czasowego zamknięcia ulicy. Były to jednak krótkotrwałe utrudnienia - dodaje.

  Remont ulicy Grunwaldzkiej trwa od kwietnia tego roku. Największe utrudnienia są dla pojazdów jadących z Komornik do Poznania. Objazd został poprowadzony ulicami: Szkolną, Fabianowską, Trzebińską, Sycowską i Wołczyńską. Ruch samochodowy z Poznania do Komornik prowadzony jest po dotychczasowej drodze. Mimo wcześniejszych informacji przebudowa nie skończy się w planowanym terminie.

  - Wykonawca wystąpił do nas z wnioskiem o wydłużenie terminu przebudowy ulicy Grunwaldzkiej w Plewiskach. Opóźnienie argumentował licznymi kolizjami z urządzeniami podziemnymi, które nie były w przewidziane w projekcie do przebudowy, trudnymi warunkami gruntowymi i zmianą technologii wykonania kanalizacji deszczowej w obrębie skrzyżowania z ulicą Szkolną, a także intensywnymi opadami deszczu, które w znaczny sposób opóźniały prawidłowe wykonanie poszczególnych elementów drogi - tłumaczy Fertsch.

  Planowany termin zakończenia inwestycji to 10 listopada.

  Uwaga, kierowcy! Serwisy samochodowe bez zgody klientów podmieniają ramki na tablice rejestracyjne:

  Źródło: TVN Turbo  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie znoszę wszystkowiedzących narzekaczy

  Pawełek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Nie ma remontu - źle. Jest remont - jeszcze gorzej. Marudy nie potrafią trochę pocierpieć, żeby potem mieć lepiej...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poznań CENTRUM

  Janusz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Znaki w okolicach Starego Rynku są bardzo małej wielkość. Są miniaturowe, nieczytelne. Trudno jechać zgodnie z przepisami. W nocy trzeba wyjść z auta i przeczytać objaśnienie pod znakiem. Panu...rozwiń całość

  Znaki w okolicach Starego Rynku są bardzo małej wielkość. Są miniaturowe, nieczytelne. Trudno jechać zgodnie z przepisami. W nocy trzeba wyjść z auta i przeczytać objaśnienie pod znakiem. Panu Jaśkowiakowi podziękujemy przy najbliższych wyborach. Nie lepiej było zrobić całkowity zakaz do centrum miasta? Wtedy wszystko byłoby jasne i proste.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Objazdy

  Komorniki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Debile Dopiewskie wiedzą co tam jest grane i jeszcze się tam pchają i narzekają-szczyt hipokryzji.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY