Nadmorskie trasy zakorkowane. Zamiast stać w korku lepiej...

  Nadmorskie trasy zakorkowane. Zamiast stać w korku lepiej pojechać trasą alternatywną

  Zdjęcie autora materiału
  Celina Wojda

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Nadmorskie trasy zakorkowane. Zamiast stać w korku lepiej pojechać trasą alternatywną
  Główne trasy z i nad morze są zakorkowane. Z kolei trasy alternatywne puste.
  Nadmorskie trasy zakorkowane. Zamiast stać w korku lepiej pojechać trasą alternatywną
  Dojazd do nadmorskich kurortów może znacznie się wydłużyć, jeśli nie zjedziemy na trasy alternatywne. Podobnie jest z powrotami. Drogi nad morze w obu kierunkach są zakorkowane.

  Jadący nad morze utkną już na odcinku Miekowo - Babigoszcz. W tym samym miejscu zwalniają także wracający z wakacji. Kolejne zatory napotkać można na wysokości Przybiernowa.

  Będąc już nad samym morzem na utrudnienia można natknąć się w Pustkowie, Trzęsaczu, Pobierowie, Dziwnowie, Dziwnówku i Międzywodziu. W Świnoujściu trzeba odczekać swoje przed przeprawą promową z obu stron.

  Jeśli chcemy uniknąć korków najlepiej jest wybrać trasy alternatywne. Drogi są puste, ruch na nich jest niewielki.

  Droga nad morze. Objazd "trójki": Świnoujście - Szczecin

  Jadąc od strony Świnoujścia, za Wolinem skręcamy w drogę powiatową na Recław, Żarnowo, Stepnicę po czym jedziemy drogą wojewódzką 112 na Kąty, następnie drogą wojewódzką 113 do obwodnicy Goleniowa i Szczecina. Trasa jest oznakowana jako turystyczna.

  Jadąc z Dziwnowa w kierunku Szczecina i odwrotnie proponujemy trasę turystyczną przez Międzywodzie-Unin-Wolin i dalej w kierunku Stepnicy j.w.

  Droga nad morze.Objazd trójki: Dziwnów - Kamień - Szczecin

  Można jechać drogą wojewódzką nr 107 w kierunku Golczewa. Dojeżdżamy do węzła Parłówko i wjeżdżamy w drogę 108 na Golczewo, dalej w kierunku Płotów, bądź drogą nr 111 do Nowogardu (obwodnica). W jednym i drugim przypadku dojeżdżamy do drogi krajowej nr 6, prowadzącej w kierunku Szczecina.

  W kierunku Golczewa możemy skręcić wcześniej, nie dojeżdżając do węzła Parłówko. Wyjeżdżając z Kamienia po kilku kilometrach skręcamy w lewo kierując się bezpośrednio do Golczewa drogą nr 106. Miejsce skrętu jest oznakowane - tę drogę polecamy. Dojedziemy do obwodnicy Nowogardu. Niemal cały odcinek od skrętu na Golczewo do obwodnicy jest pokryty nowym asfaltem. Nie ma dużego ruchu.

  Objazd drogi nr 102 przez Dziwnówek od strony Rewala - Niechorza - Pogorzelicy

  Proponujemy objazd drogą nr 110 do Gryfic. Następnie jedziemy do Płotów. Dalej możemy jechać już drogą krajową nr 6 do Szczecina, bądź z Nowogardu w kierunku Maszewa (144), Stargardu i dalej do Pyrzyc, by drogą krajową nr 3 podążać w kierunku Zielonej Góry i Poznania (do Gorzowa S3).

  6 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Głosu Wielkopolskiego

  Trasy alternatywne nad morze. Zobacz, jak ominąć korki

  Trasy alternatywne nad morze. Zobacz, jak ominąć korki

  Link do głównego zdjęcia


  Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na alarm@gs24.pl!  Zobacz również: Trasy alternatywne nad morze. Zobacz, jak ominąć korki i gdzie już teraz jest tłoczno [mapa]
  Zobacz także: Polscy kierowcy tracą przez korki miliardy złotych
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY