Estakada katowicka ma pozwolenie na użytkowanie [ZDJĘCIA]

  Estakada katowicka ma pozwolenie na użytkowanie [ZDJĘCIA]

  BLD

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Estakada katowicka zostanie otwarta dla kierowców jeszcze w tym tygodniu
  1/11
  przejdź do galerii

  Estakada katowicka zostanie otwarta dla kierowców jeszcze w tym tygodniu ©Waldemar Wylegalski

  Świetna wiadomość dla kierowców! W poniedziałek Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia na użytkowanie nowej nitki estakady katowickiej.
  Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w poniedziałek udzielił pozwolenia na użytkowanie dla południowego wiaduktu drogowego nad ul. Inflancką oraz południowego wiaduktu nad ulicami Chartowo i Żegrze wraz z obustronnymi dojazdami.

  Oznacza to, że estakada będzie mogła zostać otwarta jeszcze w tym tygodniu. - Jesteśmy na to gotowi. Pozostały nam jeszcze do wykonania prace związane z zagospodarowaniem terenu pod obiektami, ale nie mają one żadnego wpływu na termin otwarcia.
  Zgłoszenie do inspektora nadzoru budowlanego wysłaliśmy około dwa tygodnie temu, na wyniki kontroli czekaliśmy ze spokojem - komentuje Paweł Śledziejowski, prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich.

  Zobacz galerię

  Jeszcze kilka miesięcy temu zakończenie robót budowlanych przy przebudowie estakady katowickiej planowano na 20 listopada, co wynikało z harmonogramu wykonawcy. Sytuacja zmieniła się we wrześniu, wtedy to prezes PiM zapowiadał, że jest szansa, by estakadą katowicką kierowcy pojechali jeszcze w październiku.

  Remont estakady katowickiej rozpoczął się ponad dwa lata temu. Koszt całej inwestycji szacowane są na ponad 161 mln zł. Poznań otrzymał od rządu ponad 26 mln zł dofinansowania od rządu.

  - To dobra informacja dla wszystkich kierowców. Przyczyni się do upłynnienia ruchu w mieście i z pewnością ułatwi wielu osobom wyjazd i wyjazd z Poznania podczas Wszystkich Świętych - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

  - Otwarcie estakady katowickiej dla kierowców nastąpi w piątek - oficjalnie potwierdził Paweł Śledziejowski.

  Estakada katowicka - ostatnie chwile przed wyburzeniem:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY