Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych po raz 44...

  Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych po raz 44 [PROGRAM]

  Zdjęcie autora materiału

  Agnieszka Goździejewska-Stawowa

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych po raz 44
  1/17
  przejdź do galerii

  Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych po raz 44 ©Łukasz Gdak

  Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych startuje w 1 września. W Poznaniu i na drogach Wielkopolski zobaczymy motoryzacyjne perełki. Choć niektóre mają prawie 90 lat, nie brakuje im elegancji i mocy. Przekonamy się o tym m.in. podczas sobotniego konkursu elegancji.
  Najstarszy rajd zabytkowych pojazdów w Polsce po raz 44 organizuje Automobilklub Wielkopolski. W rajdzie udział weźmie około 40 pojazdów wyprodukowanych przed 1985 rokiem. Wśród nich najciekawszymi maszynami będą Citroen B14 z 1928 roku, Plymouth z 1929 r., z tego roku również Ford A Sport Coupe i Desoto Model K oraz MG TD z 1952 r.

  Zobacz galerię

  Na liście startowej jest też kilka różnych modeli mercedesów oraz samochody znane z ulic z okresu PRL-u. Zobaczymy więc jak małolitrażowy samochód osobowy produkcji NRD- AWZ P70, Wartburga, Fiat 125p czy Polonez.


  44. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych rozpocznie się w piątek, 1 września. Część uczestników rajdu o bardziej sportowym zacięciu zawody rozpocznie podczas rozgrywanego na Torze „Poznań” Memoriału im. Henryka Ruciń-skiego. Dla nich możliwość ścigania się na jedynym w Polsce torze do wyścigów samochodowych i motocyklowych będzie niecodzienną atrakcją.

  W sobotę zabytkowe pojazdy zobaczymy na naszych drogach. Zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy pozwolą wyłonić najlepszych. Uczestników będzie można oglądać na starcie przed Hotelem „Delicjusz” w Trzebawiu ogodz. 10, a potem w Stęszewie, Niepru-szewie, Lusowie oraz na Torze „Poznań”. - Szczególnie zachęcamy do obejrzenia niezwykle widowiskowego Konkursu Elegancji, podczas którego uczestnicy zaprezentują się w swoich pięknych samochodach w strojach z epoki pojazdu - mówi Grzegorz Rybak z Automobilklubu Wielkopolski. Organizatorzy sugerują, by zmotoryzowani widzowie, którzy w sobotę przyjadą do centrum, skorzystali z podziemnego parkingu pod Placem Wolności.

  Patronat Honorowy nad tegorocznym rajdem pojazdów zabytkowych objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak, Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski i Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak.

  Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych [PROGRAM]
  piątek, 1 września
  godz. 16.00
  Tor „Poznań”
  Memoriał im. Henryka Rucińskiego

  sobota, 2 września
  godz. 10.00
  Trzebaw, Hotel „Delicjusz”
  start na trasę rajdu

  godz. 15.00
  Plac Wolności
  w Poznaniu
  Konkurs Elegancji


  Obejrzyj także:

  Ferrari na każdą kieszeń. 23-letni Brazylijczyk zbudował własny egzemplarz, wykorzystując m.in. części z autobusu oraz silnik motocyklowy  Źródło: tvn turbo

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama