Parkowanie pod Kaponierą darmowe, ale za brak kwitka kara...

  Parkowanie pod Kaponierą darmowe, ale za brak kwitka kara 100 zł? Będzie kontrola

  Zdjęcie autora materiału

  Zenon Kubiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pod rondem Kaponiera na dwóch poziomach znajduje się 240 miejsc parkingowych.

  Pod rondem Kaponiera na dwóch poziomach znajduje się 240 miejsc parkingowych. ©Łukasz Gdak

  Do połowy września parkowanie pod rondem Kaponiera miało być bezpłatne, a tymczasem część kierowców skarży się, że otrzymali 100-złotowe kary za brak... darmowego biletu parkingowego. Sprawę bada inspekcja handlowa.
  Pod rondem Kaponiera na dwóch poziomach znajduje się 240 miejsc parkingowych.

  Pod rondem Kaponiera na dwóch poziomach znajduje się 240 miejsc parkingowych. ©Łukasz Gdak

  14 lipca otwarto parking pod rondem Kaponiera. Na dwóch poziomach mieści się tu 240 samochodów. Parking w ścisłym centrum z oczywistych względów był bardzo potrzebny. Na dodatek początkowo w godz. od 6 do 22 miał być bezpłatny. Godzina postoju w nocy miała z kolei kosztować tylko 2 zł.

  Taka „promocja” miała obowiązywać do połowy września, kiedy to operator parkingu zainstaluje już wszystkie szlabany oraz urządzenia niezbędne do sprawnej obsługi parkingu. W dniu otwarcia parkingu zapowiadano, że późniejsze opłaty mają być na poziomie zbliżonym do kosztów, które trzeba ponieść parkując w strefie płatnego parkowania.

  Tymczasem do redakcji portalu Epoznan.pl zgłosiło się dwóch kierowców skarżących się, że za szybami swoich samochodów pozostawionych pod Kaponierą znaleźli wezwania do zapłaty kary 100 zł z tytułu braku biletu parkingowego.

  Okazuje się, że na parkingu działa już bowiem parkometr, z którego można pobrać kwitki, ale kierowcy z nich nie korzystają, wychodząc z założenia, że skoro parkowanie jest bezpłatne, to nie są im potrzebne.

  Sprawą już zainteresowała się inspekcja handlowa.

  - W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi sposobu działania firmy zarządzającej parkingiem pod rondem Kaponiera w Poznaniu podległy wojewodzie wielkopolskiemu Zbigniewowi Hoffmannowi Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej podjął natychmiastowe działania w celu przeprowadzenia kontroli prawidłowości i rzetelności działania przedsiębiorcy – informuje Maciej Przybylak, rzecznik prasowy Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej.

  - Jednocześnie informujemy, że działalność tego przedsiębiorcy objęta już była kontrolą Inspekcji Handlowej w zakresie prawidłowości przekazywania informacji o cenach usług parkingowych w I kwartale 2017 r. - dodaje.

  Otwarcie Bałtyku i Przystani przy rondzie Kaponiera - zobacz wideo:

  źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cwaniactwo oparte na "ograniczonej" informacji

   pomylenie pojęć (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   staje się coraz powszechniejsze w sektorze usługowym. Tak się generuje nieuprawnione zyski z dyskretną akceptacją "szefów" ,grających "godnych szacunku dżentelmenów biznesu". Żałosne i takie...rozwiń całość

   staje się coraz powszechniejsze w sektorze usługowym. Tak się generuje nieuprawnione zyski z dyskretną akceptacją "szefów" ,grających "godnych szacunku dżentelmenów biznesu". Żałosne i takie Polskie!
   Pytanie pracownika: czy ja jestem kłamcą jak "petentowi" nie dopowiem "paru szczegółów"!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Naciągacze z Ławicy i parkingów Biedronek

   Baal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   dostali kolejny kawałek tortu od władz miasta. Przypadek?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aby do wyborów

   Poznaniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Parking w cenie strefy parkowanie w tym miejscu to zdzierstwo!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pracujecie za nasze pieniądze

   podatnik z centrum (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15

   Co z tego, że pomysły są niezłe.Co z tego, że deklaracje są szczere.Skoro prawie wszystko co robą władze Poznania właśnie tak jest zorganizowane jak opisana tym tekście sytuacja. Chcecie być...rozwiń całość

   Co z tego, że pomysły są niezłe.Co z tego, że deklaracje są szczere.Skoro prawie wszystko co robą władze Poznania właśnie tak jest zorganizowane jak opisana tym tekście sytuacja. Chcecie być społecznikami rozmawiajcie z mieszkańcami i słuchajcie ich.Chcecie zmieniać miasto róbcie to dobrze i z szacunkiem do nas, Waszych pracodawców. To jest Poznań.zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   PRZEPISY

   PORADY

   RAPORTY

   Gry On Line - Zagraj Reklama