Rozpoczął się remont na ul. Niezłomnych. Uwaga na...

  Rozpoczął się remont na ul. Niezłomnych. Uwaga na utrudnienia!

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Rozpoczął się remont na ul. Niezłomnych. Uwaga na utrudnienia!
  1/9
  przejdź do galerii

  Rozpoczął się remont na ul. Niezłomnych. Uwaga na utrudnienia! ©Adrian Wykrota

  W poniedziałek drogowcy rozpoczęli prace remontowe na ul. Niezłomnych. Potrwają one do 18 sierpnia i spowodują utrudnienia oraz zmiany w organizacji ruchu. Remont prowadzony jest w dwóch etapach.
  Podczas pierwszego etapu prac wyłączone z ruchu są dwa pasy po południowej stronie ul. Niezłomnych na odcinku od al. Niepodległości do ul. Kościuszki. Zamknięty fragment trzeba objeżdżać. Drogowcy wytyczyli trasę przez al. Niepodległości i ulice Powstańców Wielkopolskich oraz Kościuszki. Z kolei ruch w kierunku al. Niepodległości odbywa się dwoma pozostałymi pasami.

  Podczas kolejnego etapu prac drogowcy wyłączą z ruchu dwa pasy ul. Niezłomnych po przeciwnej (północnej) stronie, znów na odcinku pomiędzy al. Niepodległości a ul. Kościuszki.

  Na tym etapie ruch będzie się jednak odbywał po dwóch pasach południowej strony drogi, po jednym w każdym kierunku. Kierowcy nie będą więc musieli jeździć objazdem.

  Podczas obydwu etapów wyłączona jest sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Niezłomnych, Kościuszki i Ratajczaka.

  We wtorek rozpoczyna się też kolejna część prac drogowych na rondzie Rataje. Do piątku kolejno zwężane będą pasy ruchu na wylocie z ul. Jana Pawła II na rondo Rataje. Remonto prowadzony będzie całodobowo. Drogowcy zastrzegają, że m. in. z powodu warunków atmosferycznych zmianie może ulec harmonogram prac. Jeśli na rondzie będą się tworzyć korki wyłączona może zostać sygnalizacja świetlna, a ruchem pokierują służby.

  Wciąż trwają też prace na moście Lecha (pisaliśmy o nich w ubiegłym tygodniu) oraz w rejonie skrzyżowania ulic 28 Czerwca 1956 r. i Hetmańskiej. W tym miejscu remontowane są linie kablowe. Zwężony jest fragment chodnika i jezdnia od wysokości przystanku „Traugutta” w kierunku centrum. Prace potrwają do soboty.

  Zobacz też: Remont torowiska na Królowej Jadwigi
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY