Przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej zamknięty!

  Przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej zamknięty!

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej zamknięty!
  1/9
  przejdź do galerii

  Przejazd kolejowy na Grunwaldzkiej zamknięty! ©Łukasz Gdak

  Uwaga, kierowcy! Przejazd kolejowy w ciągu ulicy Grunwaldzkiej zostanie w weekend całkowicie zamknięty dla ruchu samochodowego. Już w piątek wieczorem nie będzie można tędy przejechać. Istnieje groźba, że także w poniedziałek mogą w tym miejscu wystąpić utrudnienia. Objazd wytyczono ulicą Głogowską. Inaczej pojadą autobusy MPK.
  W związku z awarią na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Grunwaldzkiej (w rejonie stacji Poznań Junikowo) przejazd ten będzie zamknięty całkowicie od piątku od godziny 20. Prace remontowe mają potrwać do poniedziałku do godziny 6.

  - Ze względu na duże natężenie ruchu drogowego na tym przejeździe nastąpiło uszkodzenie amortyzatorów płyt przejazdowych - wyjaśnia Ewa Symonowicz-Ginter z zespołu prasowego PKP PLK.
  - Dlatego w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu dokonana zostanie naprawa płyt przejazdowych. W ramach remontu planowana jest całkowita wymiana nawierzchni drogowej i kolejowej na przejeździe.

  Na czas zamknięcia przejazdu kolejowego na Grunwaldzkiej kierowcy będą musieli pojechać Głogowską.

  - Planowany objazd prowadzi ulicami Wołczyńska, Sycowska, Opłotki, Głogowska, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańska do Grunwaldzkiej - mówi Ewa Symonowicz-Ginter.

  Gdyby w weekend nie udało się zakończyć robót, przejazd kolejowy zostanie udostępniony dla samochodów tylko częściowo. Wtedy ruch samochodowy będzie sterowany ręcznie. Należy liczyć się z poważnymi utrudnieniami.

  W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na Grunwaldzkiej w sobotę i niedzielę autobusu linii nr 716 będą dojeżdżać do przystanku tymczasowego, który znajduje się przy ulicy Wołczyńskiej w Plewiskach (przy skrzyżowaniu z Grunwaldzką).

  Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że w tym czasie, na odcinku od przystanku „Junikowo stacja” do pętli tramwajowej na Junikowie, zostanie uruchomiona tymczasowa linia autobusowa nr 716 BIS. Odjazdy autobusów linii nr 716 i 716 BIS zostały tak zaplanowane, by pasażerowie mogli przejść od przystanku „Junikowo Stacja” do tymczasowego przystanku „Plewiska/Wołczyńska”. Autobusy będą czekać aż pasażerowie przejdą.

  Wiadukt do Plewisk jest potrzebny?


  Jednocześnie ZTM informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją, należy liczyć się z opóźnieniami w kursowaniu autobusów 716.

  Awarię na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Grunwaldzkiej na zlecenie spółki PKP PLK będzie usuwał Zakład Robót Komunikacyjnych DOM.
  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nareszcie budują wiadukt?!

  zatroskany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  albo tunel. Wreszcie!!! Zmieniam zdanie o Jaśkowiaku. Jest Wielki!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może warto

  456 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  wiadukt wybudować?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak w

  zadużosamochodów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Amsterdamie i Berlinie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PZ

  Waldemar (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Brawo ! przez cały weekend żaden PZet nie wjedzie do Poznania Grunwaldzką !!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ????

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ejże ty PZ ty jeszcze się nie wyleczyłeś z twojej GŁUPOTY życzę ci zdrowia.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY