Poznań: Od soboty most Królowej Jadwigi już przejezdny

  Poznań: Od soboty most Królowej Jadwigi już przejezdny

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Remont na Królowej Jadwigi w Poznaniu
  1/13
  przejdź do galerii

  Remont na Królowej Jadwigi w Poznaniu ©Adrian Wykrota

  Największy remont tych wakacji wkracza w kolejną fazę. W weekend kierowcy powinni mieć już mniej problemów, ale to nie koniec zmian w organizacji ruchu.
  Od soboty kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów w każdą stronę na moście Królowej Jadwigi. Zakończył się etap remontu torowiska, który wymagał przewężeń na tym odcinku. Same tory zostaną odgrodzone od jezdni, więc samochody jeszcze nie będą mogły na nie wjechać, jak przed rozpoczęciem remontu. Jezdnia od strony torowiska będzie więc jeszcze nieco zwężona, ale samochody bez problemu będą mogły korzystać z pasa.

  Zobacz galerię

  Udrożnienie mostu to dobra wiadomość nie tylko dla kierowców, ale też pasażerów zastępującej tramwaje linii autobusowej T6. Jakiś czas temu pisaliśmy w „Głosie” o nawet kilkunastominutowym opóźnieniu jakie zdarzało się notować autobusom na tej trasie. Często zamiast określonych w rozkładzie 13 minut na odcinku od Dworca Zachodniego do ronda Rataje jechało się dwa razy dłużej. Po naszej interwencji do rozkładu dodano dwie minuty.

  Wszystko wskazuje więc na to, że te problemy w dużej mierze się skończą. Prace na torowisku mają się zakończyć do końca sierpnia. Czy ten termin jest zagrożony?

  Remont torowiska na Królowej Jadwigi:


  - Remont przebiega zgodnie z harmonogramem. Te prace są naszym priorytetem - uspokaja Łukasz Łochowicz, kierownik Wydziału Utrzymania Torów i Dróg MPK, które jest odpowiedzialne za remont.

  Pracownicy MPK mają też nadzieję, że pogoda będzie łaskawa, a burze nie przeszkodzą im w prowadzeniu remontu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakoś trzeba sobie radzić

   Aarios (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Trzeba sobie zamontować w telefonie yanosika i jeździć trasami które wyznacza bo zazwyczaj omija wszelkie korki, miejsca robót drogowych itd. spoko opcja jak się spieszy i nie chce tracić czasu...rozwiń całość

   Trzeba sobie zamontować w telefonie yanosika i jeździć trasami które wyznacza bo zazwyczaj omija wszelkie korki, miejsca robót drogowych itd. spoko opcja jak się spieszy i nie chce tracić czasu siedziąc w samochodzie...zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama