Można się zgłaszać do Rodzinnego Rajdu Szpot

  Można się zgłaszać do Rodzinnego Rajdu Szpot

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja rajdu, w którym biorą udział samochody wszystkich marek

  W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja rajdu, w którym biorą udział samochody wszystkich marek ©Fot. Archiwum firmy Szpot

  W niedzielę zostanie rozegrany jubileuszowy, XXV Rodzinny Rajd Samochodowy Szpot. To impreza wyjątkowa, bo mogą w niej startować wszystkie auta.
  W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja rajdu, w którym biorą udział samochody wszystkich marek

  W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja rajdu, w którym biorą udział samochody wszystkich marek ©Fot. Archiwum firmy Szpot

  Zapisy do rajdu przyjmowane są w salonach Szpot przy ulicy Kaliskiej w Poznaniu oraz w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej. Wpisowe od załogi wynosi 30 złotych. W imprezie mogą startować samochody osobowe wszystkich marek, a limit startujących wynosi 100 załóg. O udziale decyduje zatem kolejność zgłoszeń.

  Miejscem startu rajdu będzie rynek w Murowanej Goślinie. Tam też w niedzielę o godz. 8.30 rozpocznie pracę biuro Rajdu, a załoga z numerem 1 wystartuje o godz. 10. Licząca nieco ponad 60 km trasa będzie prowadziła przez najciekawsze, naprawdę urokliwe zakątki gminy Murowana Goślina, Czerwonak oraz Swarzędz.

  Do wykonania załogi będą miały kilkanaście różnorodnych zadań, wśród których znajdą się m.in. pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, wjazd do ciasnego garażu. Na trasie pojawi się policyjny radar , a specjalne, zabawowe zadania czekają także na dzieci. To jubileuszowy rajd, zatem warto przygotować różne kombinacje np. dat urodzin uczestników, numerów rejestracyjnych samochodów, które będą się z liczbą „25” kojarzyły no i warto będzie zająć…25 miejsce w klasyfikacji generalnej.

  Kompletna załoga powinna składać się z rodziców i minimum jednego dziecka, aczkolwiek nie będą sprawdzane koligacje rodzinne. Tradycyjnie meta rajdu znajdować się będzie w Miasteczku Samochodowym Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej. Uczestnicy będą mieli możliwość bezpłatnej kontroli samochodu przed wakacyjnymi wyjazdami. Przeprowadzona zostanie też aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu. Będzie ogródek zabaw dla najmłodszych, a tradycyjnie nagrody otrzymają wszystkie załogi, co jest zasługą partnerów tegorocznej imprezy .
  Natomiast trzy najlepsze załogi w XXV Rajdzie zostaną zaproszone na scenę główną Dni Swarzędza , gdzie na oczach setek gości tej imprezy wręczone zostaną atrakcyjne nagrody i tradycyjny puchar dla zdobywcy pierwszego miejsca.

  Organizatorzy zapraszają do zapisów i przypominają, że limit załóg wynosi 100 . Zatem o tym, kto wystartuje w XXV Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Miasteczka Samochodowego Szpot w niedzielę decydować będzie kolejność zapisów. Informacje szczegółowe dostępne są na stronie www.rajdy.szpot.pl oraz pod nr tel. 696 429 859.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY