Nie przegap
  Tylko u nas!

  Krystyna Janda: Muszę się skupić, żeby nie dostać medalu partii PiS

  Rozwiń
  Kiedy Jeżyce znów będą przejezdne?

  Kiedy Jeżyce znów będą przejezdne?

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Kiedy Jeżyce znów będą przejezdne?

  Kiedy Jeżyce znów będą przejezdne? ©Adrian Wykrota

  Do końca sierpnia ma się zakończyć przebudowa ulic Kraszewskiego, Zwierzynieckiej i Sienkiewicza. Mieszkańcy są zadowoleni, ale też czują ulgę.
  Kiedy Jeżyce znów będą przejezdne?

  Kiedy Jeżyce znów będą przejezdne? ©Adrian Wykrota

  Budowa prowadzona w miejscu starej zajezdni na Gajowej wchodzi w ostatni etap. Tam gdzie dawniej stał budynek MPK, dziś są już bloki. Robotnicy przebudowują także ulice wokół nowych budynków. Do końca sierpnia Kraszewskiego, Zwierzyniecka i Sienkiewicza pojawią się w nowej odsłonie. Wtedy po ponad roku ulice znów będą całkowicie przejezdne, a tramwaje i autobusy powrócą na swoje stare trasy. Dziś zapowiada to wyremontowana nawierzchnia, świeży asfalt, nowe tory tramwajowe i sieć trakcyjna oraz wyraźnie wymalowane linie. Na razie jeszcze otoczone ogrodzeniem.

  Przez wiele lat zaniedbany, teren starej zajezdni na Gajowej zdążył już wryć się w pamięć poznaniaków i krajobraz Jeżyc. A jak podoba się to miejsce w nowej odsłonie? - Klienci przychodzą, a ci, którzy są tu rzadko, patrzą i mówią, że będzie bardzo ładnie. Mnie też podobają się te nowe budynki - mówi pani Mariola pracująca w skupie owoców Czerwone Jabłuszko na Zwierzynieckiej.

  Jednak nie wszyscy zwracają uwagę na nowe budynki. Raczej z rozrzewnieniem wspominają starą zajezdnię.

  - Pracował w niej ojciec mojego kolegi. Kiedyś ją zwiedzałem, więc bardziej niż budowa interesowała mnie rozbiórka - wyjaśnia pan Roman, mieszkaniec Starego Miasta. - Miejsca umierają wraz z ludźmi. Budynki i wspomnienia żyją zwykle tak długo, jak osoby, które je pamiętają - dodaje.

  „Od środy 5.07 zamknięte do dnia, w którym ulica Kraszewskiego zmieni się z placu budowy w normalną ulicę” - mogliśmy przeczytać na kartce zwieszonej na drzwiach sklepu „Słoik i Butelka” przy ul. Kraszewskiego. Bo oprócz pozytywnych stron przebudowy wywołała ona także sporo problemów. Narzekali głównie właściciele sklepów. Przy Kraszewskiego punkt sprzedaży dań z grilla od pięciu lat prowadzi pan Karol. Kiedy pytamy go o remont, jest bardzo wzburzony. - Od miesięcy nie zarabiamy. Sklepy zamykały się na czas remontu. Nie można tu było dojechać, a przez długi czas po wygrodzeniu ulicy nic się nie działo - tłumaczy.

  - Rok to bardzo długo. Mam nadzieję, że wraz z przywróceniem komunikacji, na Kraszewskiego wróci normalność - mówi Szymon Kuszak, handlowiec.

  Zobacz też: Remont na Królowej Jadwigi
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pięknie

   Tadeusz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   I został podziurawiony odcinek Kraszewskiego od Zwierzynieckiej do Bukowskiej, a była okazja te kilkadziesiąt metrów przy okazji odnowić. Cały rok ulica była zamknięta. Wystarczyło dogadać się z...rozwiń całość

   I został podziurawiony odcinek Kraszewskiego od Zwierzynieckiej do Bukowskiej, a była okazja te kilkadziesiąt metrów przy okazji odnowić. Cały rok ulica była zamknięta. Wystarczyło dogadać się z inwestorem. Nie wspomnę o tragicznie wyglądających chodnikach na całej Kraszewskiego. zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry On Line - Zagraj Reklama