Czy dziś przejedziesz przez Poznań? Drogowy paraliż trwa...

  Czy dziś przejedziesz przez Poznań? Drogowy paraliż trwa [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czy dziś przejedziesz przez Poznań? Drogowy paraliż trwa [ZDJĘCIA]
  1/12
  przejdź do galerii

  ©Waldemar Wylegalski

  W ostatnich dniach Poznań utknął w korkach. Cierpią nie tylko kierowcy samochodów, ale też pasażerowie autobusów. Kiedy koniec remontów?
  Od Ronda Rataje, przez Królowej Jadwigi, dalej do Niezłomnych i przez centrum, aż mostu Lecha. To nie tylko mapa poznańskich remontów drogowych, ale przede wszystkim korków. Duże remonty i kilka pomniejszych sprawiły, że w Poznaniu nieraz szybciej idzie się piechotą, niż podróżuje samochodem i autobusem. Utrudnienia w kilku punktach mają wpływ na całe miasto.

  - W pobliżu mnie nie ma żadnych dużych prac drogowych.
  Widać jednak , że kierowcy próbują omijać utrudnienia i w ten sposób korki powstają w całym mieście. W poniedziałek stały całe Aleje Marcinkowskiego. Od skrzyżowania z Solną do galerii MM. Wyglądało to, jakby ktoś zaparkował samochody na jezdni - relacjonuje nam pani Karolina, która mieszka przy Al. Marcinkowskiego. Wzmożony ruch w swojej okolicy zauważyła od rozpoczęcia remontu na moście Lecha.

  Jednak największe problemy powstały w ubiegłą sobotę. Wtedy rozpoczął się remont nawierzchni na kluczowym poznańskim rondzie.

  Rondo Rataje

  - Do końca dnia mają się zakończyć pracę na wewnętrznym pasie ronda. Od środy chcemy wymieniać nawierzchnię na zewnętrznym - informował we wtorek Filip Gruszczyński, rzecznik prasowy Posnanii, która jest wykonawcą remontu na rondzie Rataje. Wymiana nawierzchni spowodowała, że od soboty korkują się wszystkie wjazdy na rondo i jego okolice. Kierowcy mają do dyspozycji jeden pas ruchu.

  - Rondo Rataje to newralgiczny punkt miasta. Jednak każdy kto widział jego stan, wie że remont był potrzebny. Po zakończeniu prac komfort jazdy będzie dużo lepszy - zapewnia Gruszczyński. Prace przy nawierzchni skończą się do piątku.

  Na razie na rondzie ruchem kieruje policja. Stara się usprawnić przejazd. Jednak samochody i autobusy MPK stoją w korku nawet do godziny.

  - Każdy autobus wyjeżdżający z dworca przy rondzie, albo tylko przez nie przejeżdżający ma od 40 do 60 minut opóźnienia. Na ul. Krzywoustego szybciej się idzie, niż jedzie autobus. W porywach osiągamy zawrotną prędkość 7 km/h - ironizował dyżurny nadzoru ruchu MPK. W trudnej sytuacji byli pasażerowie, których kierowca nie mógł wypuścić poza przystankiem. Tkwili więc w autobusach. Samo MPK prowadzi też jeden z największych remontów tego lata.

  Królowej Jadwigi

  Od soboty most Królowej Jadwigi jest już przejezdny. W jego okolicach tworzyły się wcześniej duże korki, a autobusy kursujące za tramwaj notowały poważne opóźnienia.

  Remont zaczął się jeszcze w czerwcu, po zakończeniu roku szkolnego. Potrwa do końca wakacji. Obecnie utrudnienia czekają kierowców na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi ze Strzelecką i Drogą Dębińską, a dalej do skrzyżowania z Półwiejską. Prace potrwają do końca wakacji. Jak wyjaśnia MPK, są dla nich priorytetem. W czasie remontu ul. Królowej Jadwigi nie kursują tramwaje. Zawieszone są linie 6, 12 oraz 18.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Aby do wyborów"

   Kierowca WYBORCA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Za te paraliżowanie Poznania przyjdzie zapłacić przy wyborach! Zobaczcie co te gamonie robią na skrzyżowaniu Powstańców wielkopolskich i Ratajczaka oraz na samej Ratajczaka. kiedy rozwiążą problem...rozwiń całość

   Za te paraliżowanie Poznania przyjdzie zapłacić przy wyborach! Zobaczcie co te gamonie robią na skrzyżowaniu Powstańców wielkopolskich i Ratajczaka oraz na samej Ratajczaka. kiedy rozwiążą problem Kaponiery? Nigdy bo to imbecyle.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   na solnej po zmianach zrobili CZERWONĄ FALE

   na solnej po zmianach zrobili CZERWONĄ FALE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   te korki sie naprawde rozlały na całe miasto
   ludzie objeźdzają jak moga i w wielu innych miejscach powstają konkretne zatory
   do tego dochodzą idiotyczne zmiany na ulicach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jest super, jest super, więc o co Ci chodzi

   :-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ja bym się nie przejmował. Jacek jest popularny, ruchy miejskie rządzą, jesteśmy europejskim miastem. wystarczy, że kolejne tysiące poznaniaków się wyprowadzą, wtedy samochodów będzie mniej....rozwiń całość

   ja bym się nie przejmował. Jacek jest popularny, ruchy miejskie rządzą, jesteśmy europejskim miastem. wystarczy, że kolejne tysiące poznaniaków się wyprowadzą, wtedy samochodów będzie mniej. poczekajmy spokojnie 10 lat i będzie dobrze!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CIEKAWE ILE PRAC ?

   OPSERWATOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   W OKRESIE LETNIM MOŻNA ,,,,,,,,,-----------PROWADZIĆ NOCĄ. W MIEJSCACH O ,KTÓRYCH MOWA?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RR

   zbl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Jak na Euro rontowano Grunwaldzką to komunikacja zastępcza kursowała po specjalnym pasie autobusowym. Dziś pomimo, że niemalże każdy komunikat zaczyna się od zdania komunikacja miejska jest dla nas...rozwiń całość

   Jak na Euro rontowano Grunwaldzką to komunikacja zastępcza kursowała po specjalnym pasie autobusowym. Dziś pomimo, że niemalże każdy komunikat zaczyna się od zdania komunikacja miejska jest dla nas priorytetem dla T6 nie wprowadzono żadnych ułatwień.zwiń

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY