Młociarka Joanna Fiodorow najlepsza z Wielkopolan na Drużynowych ME w Brunszwiku!

Podopieczna Czesława Cybulskiego, Joanna Fiodorow potwierdziła wysoką formę na prestiżowych zawodach Fot. Paweł Miecznik
Polscy lekkoatleci zajęli w Brunszwiku czwarte miejsce w drużynowych mistrzostwach Europy. To najlepszy w historii wynik biało-czerwonych w tej imprezie. Zwyciężyli Niemcy przed obrońcami tytułu, Rosjanami.

W polskiej ekipie tylko jedna osoba – Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) w biegu na 200 m - odniosła zwycięstwo. Na drugich miejscach rywalizację zakończyli: dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), młociarka Joanna Fiodorow (AZS Poznań), mistrz Europy z 2010 roku w rzucie dyskiem Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) i halowy wicemistrz świata z tego roku w biegu na 800 m, Adam Kszczot (RKS Łódź).

- To nie był mój dzień, ale cieszę się z 11 punktów wywalczonych dla Polski. David Storl zasłużył na wygraną, miał dobre pchnięcie, osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie. Jestem jednak pewien, że w kolejnych mityngach też jestem w stanie osiągnąć rezultat powyżej 21 metrów - podkreślił mistrz olimpijski z Londynu, Tomasz Majewski.

Na półmetku zawodów Polacy byli na piątej pozycji. W niedzielę długo byli na trzeciej lokacie, ale ostatnia konkurencja - 4x400 m mężczyzn zadecydowała o wypadnięciu poza podium. Ostatecznie brąz wywalczyli Francuzi z dwoma punktami przewagi. Przed rokiem biało-czerwoni zajęli piąte miejsce.

Z Wielkopolan oprócz Fiodorow wystąpiły jeszcze w dysku, Żaneta Glanc (AZS Poznań) i w trójskoku, Anna Jagaciak (Juvenia Puszczykowo). Obie zajęły czwarte lokaty.