MKS Poznań poradził sobie z gdańskimi licealistami w meczu rozegranym awansem!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
W miniony weekend w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn była pauza, ale nie wszystkie zespoły jednak pauzowały. W grupie A awansem odbył się mecz 21. kolejki SMS ZPRP Gdańsk z MKS Poznań. Poznaniacy pokonali gdańską młodzież na jej parkiecie 32:24. Wygrana podopiecznych Domana Leitgebera była jak najbardziej zasłużona.

Licealiści z Gdańska dotrzymywali kroku poznaniakom jedynie w pierwszej połowie. W 54 minucie rezultat brzmiał już 29:20 dla zespołu z Poznania. Zwyciestwo daje jeszcze drużynie MKS pewne szanse na uniknięcie baraży o utrzymanie, choć tak naprawdę jest to mało prawdopodobne.

W sobotę nie popisali się natomiast piłkarze ręczni Ostrovii, którzy w zaległym meczu grupy B ulegli przed własną widownią niżej notowanemu zespołowi MTS Chrzanów 28:29. Gospodarze rozpoczęli pojedynek obiecująco po 10. minutach prowadząc 7:3, ale jak się okazało, były to miłe złego poczatki. Goście jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili straty i choć po zmianie stron Ostrovia odzyskała prowadzenie, ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni. W ostrowskim zespole jedynym wyróżniaj ącym się zawodnikiem był bramkarz Maciej Adamczyk.

WSMS ZPRP Gdańsk – MKS Poznań 24:32 (15:16)
Najwięcej bramek dla MKS Poznań: Martyński 8, Tokaj 7, Poichopień 6, Bartłomiejczyk 4.
Ostrovia Ostrów Wielkopolski – MTS Chrzanów 28:29 (14:15)
Najwięcej bramek dla Ostrovii: Tomczak 7, Jedwabny 5, Dutkiewicz 5, Galewski 4, Bałwas 3, Bielec 3.