MKS Kalisz poległ na parkiecie w Zabrzu

Kaliszanie nie wygrali w Zabrzu, ale do pewnego momentu toczyli wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem Fot. Andrzej Kurzyński
W środę zespoły PGNiG Superligi w piłce ręcznej mężczyzn rozegrały pełną ósmą kolejkę spotkań sezonu 2017/2018. MKS Kalisz w swoim siódmym występie w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju poniósł czwartą porażkę, przegrywając na wyjeździe z wiceliderem grupy pomarańczowej NMC Górnikiem Zabrze 26:33 (14:16).

Kaliszanie zagrali niezłe zawody, al. nie dali rady silniejszemu przeciwnikowi. Zabrzanie nieznaczną bramkową przewagę wypracowali sobie dopiero w końcówce pierwszej połowy, do 20 minuty częściej prowadził MKS Kalisz. Kluczowy dla losów spotkania okazał się pierwszy kwadrans po przerwie. Górnik powiększył prowadzenie do sześciu goli i takich strat podopieczni trenera Pawła Ruska nie zdołali już odrobić. Pięć bramek dla MKS Kalisz rzucił Kirył Kniaziew.

W szlagierze kolejki Orlen Visła Płock przegrała u sienie z PGE VIVE Kielce 30:31.Inne wyniki: Chrobry Głogów – KS Azoty Puławy 24:28, Meble Wójcik Elbląg – Stal Mielec 20:36., Wybrzeże Gdańsk – Zagłębie Lubin 31:30,, Piotrkowianin – MTS Kwidzyn 30:31, Pogoń Szczecin – Gwardia Opole 25:25 karne 4:2.