Mistrzostwa w Falun: Charlotte Kalla mistrzynią na 10 km. Norweżki daleko [WIDEO]

BAZA
Charlotte Kalla ze Szwecji została mistrzynią świata w biegu na 10 m stylem dowolnym. Zupełnie zawiodły reprezentantki Norwegii, z których najlepsza, Heidi Weng, zajęła dopiero 22. lokatę. Jeszcze niżej uplasowały się jej utytułowane koleżanki - Marit Bjoergen i Therese Johaug.

Charlotte Kalla sięgnęła po złoty medal w biegu na 10 km stylem dowolnym na odbywających się w Falun mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. Media więcej miejsca niż sukcesowi Szwedki, poświęcają fatalnemu występowi faworyzowanych Norweżek.

Najlepiej z nich wypadła 24-letnia Heidi Weng, która zajęła 22. miejsce. Zupełnie zawiodły jej utytułowane koleżanki - Therese Johaug była 27., a Marit Bjoergen 31. Polskich kibiców może cieszyć niezły start Sylwii Jaśkowiec, która w trudnych warunkach zdołała wywalczyć 14. pozycje. Jej klubowa trenerka, Anna Bulba, uważa, że we wtorek miejsca rozdała pogoda.