Mistrzostwa Europy w Taekwon-do za nami. Reprezentację Polski zasiliło czworo zawodników z Poznania

Maksymilian Dyśko
Kamil Sierszchulski został Mistrzem Europy, a aż 7 medali zdobyli zawodnicy PSKT Poznań Jarosław Wójcik
W dniach 25-29 kwietnia 2023 w Cluj-Napoca w Rumunii odbyły się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF. Reprezentację Polski zasiliło czworo zawodników Poznańskiego Sportowego Klubu Taekwondo: Trener Jarosław Wójcik, Kamil Sierszchulski, Liwiusz Politański i Julia Świder.

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznego czempionatu został Kamil Sierszchulski, który został indywidualnym Mistrzem Europy w technikach specjalnych, a także zdobył 3. miejsce w testach siły. W konkurencjach drużynowych Sierszchulski wraz z kolegami sięgnął po srebro w technikach specjalnych i wygrywając kluczowy pojedynek finałowy, zapewnił polskiej drużynie juniorów tytuł Mistrzów Europy w walkach drużynowych oraz trofeum dla najlepszej drużyny Mistrzostw.

Liwiusz Politański zdobył srebrny medal w drużynowych technikach specjalnych, a także srebro w drużynowych układach juniorów. Niestety kontuzja wyeliminowała go z drugiego pojedynku w walkach indywidualnych, po wcześniejszej wygranej z Hiszpanem.

Trener Jarosław Wójcik zdobył srebrny medal w walce tradycyjnej (występując w drużynie z Arkadiuszem Michalskim z Rybnika).
W układach formalnych trener zajął 9. miejsce.

Niewiele zabrakło do medalu debiutantce w kadrze narodowej, Julii Świder. Po zwycięskich pojedynkach z reprezentantkami Irlandii i Norwegii, Julia nieznacznie uległa Rumunce tuż przed strefą medalową.

W generalnej klasyfikacji medalowej, z wynikiem 9 złotych, 12 srebrnych, 15 brązowych medali, Polska zajęła 2 miejsce tuż za Rumunią.

Filip Wilak po miesięcznej absencji będzie do dyspozycji trenera Artura Węski w najbliższym spotkaniu

Rezerwy Lecha Poznań muszą zacząć punktować, jeśli chcą być ...