MKTG SR - pasek na kartach artykułów

ME w boksie: Koninianin Igor Jakubowski co najmniej ze srebrnym medalem!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
ME w boksie: Koninianin Igor Jakubowski co najmniej ze srebrnym medalem! Patrick Semansky
Pięściarz Zagłębia Konin Igor Jakubowski (waga ciężka, 91 kg) oraz kapitan reprezentacji Polski Tomasz Jabłoński (75 kg) zapewnili sobie co najmniej srebrne medale na odbywających się w bułgarskim Samokowie mistrzostw Europy w boksie.

W piątkowych półfinałach Igor Jakubowski pokonał jednogłośnie na punkty 3:0 (29:28,30:27,29:28) Nikolajsa Grisuninsa z Łotwy, natomiast Tomasz Jabłoński wygrał niejednogłośnie 2:1 (30:27,29:28,28:29) z Włochem Salvatore Cavallaro.
W sobotnich finałach (transmisja od 17.25 w TVP Sport oraz Sport TVP.pl) Igor Jakubowski zmierzy się z Rosjaninem Jewgienijem Tiszczenko, natomiast przeciwnikiem Tomasza Jabłońskiego będzie Rosjanin Piotr Chamukow.

Bez względu na to jak zakończą się finałowe pojedynki nasi pięściarze już odnieśli duży sukces. Pamiętać przecież warto, że ostatni medal ME polski pięściarz zdobył w roku 2008, kiedy w Liverpoolu po brąz sięgnął Marcin Łęgowski, zaś na występ Polaka w finale mistrzostw Europy czekać musieliśmy jeszcze dłużej, bo aż 22 lata. Wtedy, w roku 1993, w tureckiej Bursie mistrzem Europy został Jacek Bielski (60 kg), a wicemistrzem zawodnik Olimpii Poznań, Robert Ciba (54 kg).