Matura 2016: Nie zdał co piąty uczeń. Duże problemy miały technika

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Matura 2016: Nie zdał co piąty uczeń. Duże problemy miały technika
  1/3
  przejdź do galerii
  Tegoroczna matura wypadła lepiej niż w ubiegłych latach. Również w Wielkopolsce. Po raz pierwszy do nowej matury przystąpili absolwenci techników, ale osiągnęli słabsze wyniki.
  Dwa lata temu matury nie zdał co trzeci absolwent, rok temu co czwarty. Do matury 2016 w całym kraju przystąpiło ćwierć miliona uczniów. Nie zdał co piąty. Zdecydowanie gorzej z egzaminami poradzili sobie uczniowie techników, po raz pierwszy przystępujący do matury w nowej formule. Licealiści zdają ją od ubiegłego roku.

  W skali kraju egzaminy zdało 79,5 proc. uczniów. Jednak aż 15 proc. osób może przystąpić do sierpniowej poprawki. Zaledwie nieco ponad 5 proc. zdających na kolejną szansę musi poczekać do przyszłego roku.

  Wyniki osiągane przez Wielkopolan znów zawodzą. Zdawalność w regionie (trzeci wynik od końca) niemal pokrywa się ze średnią krajową. Prawo do poprawki ma 11 proc. licealistów i aż 22 proc. uczniów techników.

  Matematyczne problemy
  - Wyniki pozytywnie mnie zaskoczyły. Najtrudniejszy był egzamin rozszerzony z języka angielskiego. Z obowiązkowymi przedmiotami nie miałam problemów, matematyka była bardzo prosta - komentuje Zofia Grzelka, absolwentka 6 LO.

  Podobne zdanie ma Norbert Kaźmierczak, absolwent Zespołu Szkół Komunikacji, który zdał maturę na dobrym poziomie: - Podstawowa matematyka była niemal banalna, nie było problemu, żeby uzyskać dobry wynik.

  Jednak niektórym matematyka sprawiła duże problemy (średni wynik 56 proc.). Jak co roku była najczęściej oblanym egzaminem. W Polsce i Wielkopolsce nie poradziło sobie z nią 13 proc. licealistów i aż 25 proc. absolwentów techników. Trzeba pamiętać, że to uśrednione wyniki i nie dotyczą każdej szkoły.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolesiostwo

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  I słusznie. Trzeba wreszcie skonńczyć z rozdawaniem swiadectw maturalnym i dyplomow uczelni wszystkim chetnym. Przywrocic reżim szkolny. Inaczej wykształcimy pseudoelite, ktora nie umie zliczyc do...rozwiń całość

  I słusznie. Trzeba wreszcie skonńczyć z rozdawaniem swiadectw maturalnym i dyplomow uczelni wszystkim chetnym. Przywrocic reżim szkolny. Inaczej wykształcimy pseudoelite, ktora nie umie zliczyc do trzech, a kradnie ile wlezie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Poprzednie lata

  marlonk

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  a jak było w poprzednich latach?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Maturzyści

  Jarek(Uwaga rządzę) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

  Nie ma problemu drodzy rodacy! Dziś Polska w budowie potrzebne są ręce do pracy! Proszę zatem wszystkich o zachowanie powagi i skorzystanie z kursów obsługi łopaty, taczki, betoniarki, logistyki...rozwiń całość

  Nie ma problemu drodzy rodacy! Dziś Polska w budowie potrzebne są ręce do pracy! Proszę zatem wszystkich o zachowanie powagi i skorzystanie z kursów obsługi łopaty, taczki, betoniarki, logistyki placowej( przynieś zanieś worek z betonem, pustak) ! Bez strachu rodacy!zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kolesie

  gol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 8

  UE potrzebuje tanią siłe robocża ze Wschodu.

  Najczęściej czytane

  STUDNIÓWKA 2016

  Wybierz szkołę:

  Przejdź do:

  Najczęściej komentowane