Mateusz Pietras
Magda Linette odpadła z turnieju WTA 500 w Charleston.
Magda Linette odpadła z turnieju WTA 500 w Charleston. Asanka Brendon Ratnayake/Associated Press/East News
Magda Linette (63. WTA) przegrała z turniejową ''jedynką'' Amerykanką Jessicą Pegulą 6:2, 6:2 w 1/8 finału turnieju WTA 500 w Charleston. Mecz trwał godzinę. Po raz pierwszy w tym roku Polka wygrała dwa mecze w turnieju. Jeszcze dziś poznanianka powalczy o półfinał w grze deblowej.

Pojedynek przeciwko najwyżej rozstawionej

W 1/8 finału Magda Linette zmierzyła się z turniejową ''jedynką'' Jessicą Pegulą. Obie tenisistki po raz szósty występują w turnieju WTA 500 w Charleston. Do tej pory najlepszy wynik Polka uzyskała dwie edycje temu, dostając się do ćwierćfinału. Natomiast piąta tenisistka globu najwyżej była rok temu, odpadając w półfinale.

Odpadnięcie z turnieju w Charleston

Pierwsza partia zdecydowanie należała do faworytki. Przełamanie nastąpiło już w trzecim gemie, kiedy to serwująca poznanianka nie potrafiła zdobyć chociażby punktu. Dobrze podająca 30-latka nie popełniała większych błędów (trzy stracone punkty w gemach serwisowych). Niestety Polka nie potrafiła wrócić do rywalizacji w pierwszym secie, przegrywając 2:6. Linette ani razu nie wywalczyła szansy na przełamanie.

Już w pierwszym gemie drugiego seta Polka straciła serwis. To samo zdarzyło się przy kolejnym podaniu (0:3). Jessica Pegula do samego końca kontrolowała przebieg meczu. Ostatecznie mecz zakończył się ''winnerem'' w ósmym gemie.

W całym meczu Linette nie miała żądnego ''breaka''.

Ćwierćfinał w grze deblowej

Wczoraj poznanianka wraz z partnerującą jej Chinką Shuai Zhang awansowała do 1/4 finału turnieju deblowego odbywającego się w Charleston. Na otwarcie pokonały brazylijsko-słowacką parę Ingrid Gamarra Martins/Tereza Mihalikova.

Przy stanie 2:1 dla ''polskiej pary'' rywalki utraciły własne podanie. Od tego momentu Linette i Zhang nie roztrwoniły przewagi. W szóstym gemie poszły za ciosem (5:1). Natomiast w kolejnym wykorzystały drugą piłkę setową stawiając kropkę nad ,,i'' w odsłonie trwającej zaledwie dwadzieścia siedem minut.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Już na samym początku polsko-chiński duet znalazł sposób na serwis brazylijsko-słowackiej pary. To samo stało się w kolejnym gemie serwisowym rywalek. Linette i Zhang nie ustrzegły się błędów. - W szóstym gemie straciły podanie. Jednak na odpowiedź trzeba było czekać jeden gem.

Chwilę później polsko-chińska para zakończyła mecz (6:2).

Wcześniej z turniejem Credit One Charleston Open pożegnała się obrończyni tytułu Ons Jabeur. Tunezyjka przegrała z triumfatorką Miami Open Amerykanką Danielle Collins.

Jeszcze dziś Magda Linette i Shuai Zhang powalczą o półfinał. Rywalkami będą rozstawione z numerem pierwszym Amerykanka Nicole Melichar-Martinez i Australijka Ellen Perez.