Bądź grzeczny, bo cię porwie czarna wołga

  Bądź grzeczny, bo cię porwie czarna wołga

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bądź grzeczny, bo cię porwie czarna wołga
  Zosiu, Krzysiu! Jak nie będziecie słuchać mamy, to przyjedzie czarna wołga i was zabierze - straszyli swoje dzieci rodzice. Inni przestrzegali: - Uważajcie na czarną wołgę, nie wolno do niej wsiadać. Jeżdżą nią źli ludzie, którzy porywają dzieci. Kto miał rację i czy faktycznie po polskich ulicach jeździła limuzyna, w której czeluściach ginęły dzieci? Tego już się nigdy nie dowiemy.
  Bądź grzeczny, bo cię porwie czarna wołga
  Prawdą jest, że historia czarnej wołgi urosła do miana legendy miejskiej. Legendy, która od czasu Polski Ludowej wciąż jest żywa. Zmienia jej się tylko marka samochodu. Po wołdze była karetka, bmw, mercedes, a nawet porsche.

  Współcześnie to szatan miałby podróżować czarnym bmw - z rogami zamiast bocznych lusterek i rejestracją składającą się z trzech szóstek... Plotki o jeżdżącym szatanie, który pytał przechodniów o godzinę, po czym je zabijał, wywołały atak paniki w Ostrowie Wielkopolskim. Z kolei w Siedlcach mówiono o osobie, która - jeżdżąc czarnym bmw - zabijała tylko dziewczyny. Ale od początku…

  Skąd wzięła się legenda o czarnej wołdze i jakie teorie snuto na temat tego, w jakim celu porywa się dzieci? O tym przeczytasz w artykule w serwisie Plus:

  Bądź grzeczny, bo cię porwie czarna wołga  Złodziejka kradnie samochód z dziećmi w środku - zobacz wideo:

  źródło: US CBS/x-news.pl.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama