Łyżwiarstwo szybkie: Berlin zdobyty przez Holendrów

Jan Szymański zakończy sezon w najbliższy weekend podczas finału PŚ w holenderskim Heerenveen Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Ośme miejsce Konrada Niedźwiedzkiego, dwunaste Jana Szymańskiego (AZS AWF Poznań) i trzynaste mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki – taki jest bilans biało-czerwonych po starcie na wielobojowych MŚ w Berlinie.

Najlepiej Polacy spisali się w biegu na 1500 m w mistrzostwach świata w wieloboju w Berlinie. Niedźwiedzki zajął drugie miejsce 1.46,84. Wygrał Norweg Sverre Lunde Pedersen 1.46,24. Trzeci był lider klasyfikacji Holender Sven Kramer 1.47,05, późniejszy triumfator mistrzostw. Wśród kobiet wygrała jego rodaczka, Linda de Vries (Natalia Czerwonka była dwunasta).

Czwarte miejsce w wyścigu na 1500 m zajął Jan Szymański 1.47,34, a ósme mistrz olimpijski w tej konkurencji Zbigniew Bródka 1.47,74.

W biegu na 500 m Niedźwiedzki uplasował się na trzecim miejscu w 36,24, a Szymański był dziesiąty 36,57. Wygrał Denis Juskow (Rosja) 35,84 przed Havardem Bokko (Norwegia) 36,18.

Z kolei wyścig na 5000 m wygrał Kramer 6.14,14, który był liderem klasyfikacji po pierwszym dniu zawodów. Najlepszy z Polaków na tym dystansie był Bródka – dwunaste miejsce z wynikiem 6.34,55. Niedźwiedzki zajął czternaste miejsce 6.35,87, a nasz panczenista, Jan Szymański, dopiero siedemnaste z czasem 6.37,13 .