Łukasz Brzóska wygrał pierwszy konkurs na Woli i zdobył nagrodę "Głosu Wielkopolskiego" [ZDJĘCIA]

LUMAR
Łukasz Brzóska wygrał pierwszy konkurs na Woli i zdobył nagrodę "Głosu Wielkopolskiego" Maciej Urbanowski
Łukasz Brzóska na koniu Aplauz Miralex z Klubu Jeździeckiego Miralex Gonitwa Skórka wygrał pierwszy konkurs międzynarodowych zawodów w skokach przez przez przeszkody CSI***. O nagrodę "Głosu Wielkopolskiego" w konkursie dwufazowym walczyło 38 par. Brzóska drugą część parkuru pokonał o trzy sekundy szybciej od Huberta Kierznowskiego i Oskara Murawskiego.

Na Hipodromie Wola rywalizacja potrwa do niedzieli. W zawodach będących Memoriałem Macieja Frankiewicza, przedwcześnie zmarłego prezydenta Poznania, startuje blisko 100 zawodniczek i zawodników z 14 krajów. Do niedzieli rozegranych zostanie w sumie 15 konkursów, a pula nagród wynosi 500 tysięcy złotych, w tym volkswagen golf.

Najbardziej widowiskowo zapowiadają się konkursy rozgrywane w sobotę i niedzielę po południu. Wtedy to zawodnicy walczyć będą o punkty do światowego rankingu. W sobotę o godz. 15 w konkursie z rozgrywką zawodnicy walczyć będą o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego i nagrodę Porsche Centrum Poznań. Pula nagród wyniesie 100 tys. zł. Główny konkurs zawodów Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Poznania i nagrodę Aquanetu jest jednym w Polsce zaliczanym do wyższej grupy rankingu FEI z pulą nagród 240 tys. zł. Dodatkowo zawodnicy walczyć będą o kwalifikacje do mistrzostw świata.

Ponadto organizatorzy dla miłośników jeździectwa przygotowali wiele pokazów i atrakcji. Szczegółowe informacje na stronie www.tylkoskoki.pl.