Luboński Fogo pokonał w PP Nielbę Wągrowiec i marzy o starciu z Wartą Poznań

Piłkarze Lubońskiego Fogo kontynuują zwycięski serial w Pucharze Polski. W środę w derbach Wielkopolski pokonali Nielbę Wągrowiec 3:1 i w Irundzie PP będą jedynym reprezentantem naszego regionu z II i III ligi. Z rywalizacji odpadł bowiem Tur Turek, przegrywając z Ruchem w Zdzieszowicach 1:2.

Piłkarze Tura mimo porażki zaprezentowali się z dobrej strony. - W pierwszej połowie zdecydowanie dominowaliśmy, niestety bez efektów bramkowych. Prowadzenie zdobył dla nas w 55. min Tomasz Kowalski, ale nie potrafiliśmy utrzymać korzystnego rezultatu. Gospodarze wyrównali po rzucie karnym, którego moim zdaniem być nie powinno, a rozstrzygającego gola straciliśmy trzy minuty przed końcem z pięknie wykonanego rzutu wolnego. Przy stanie 1:1 mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje strzeleckie - powiedział trener Tura Piotr Szarpak.

W Luboniu natomiast rozstrzygnięcie zapadło już w pierwszej połowie, w której gospodarze wyprowadzili trzy zabójcze kontry. - Wiedzieliśmy o tym, że lubonianie opanowali ten element do perfekcji, a mimo to daliśmy się zaskoczyć. Wynik jest niesprawiedliwy, ale piłka, tak jak życie, też nie jest sprawiedliwa - nieco filozoficznie stwierdził trener Marek Kamiński.
W ekipie gospodarzy było więcej radości niż rozważań. Jak już to co najwyżej na temat przyszłego rywala. - Życzyłbym sobie, abyśmy trafili na Pogoń Szczecin, bo to znana firma, w dodatku wróciła do ekstraklasy. Tylko nie wiem, czy nasze boisko zostałoby dopuszczone przez PZPNdo przyjęcia licznej grupy kibiców gości - zastanawiał się trener Marcin Drajer.

Jednym z bohaterów meczu był strzelec drugiej bramki, Dawid Skrzycki. - Puchar Polski to fajna przygoda. Nikt się nie spodziewał, że zajdziemy tak daleko. Czy przeszkadza on nam w przygotowaniach do pierwszego sezonu w IIIlidze? Nie sądzę, ponieważ spotkania w PP rozgrywamy zamiast sparingów - wyjaśnił Skrzycki. Jego typ na losowanie mógł być tylko jeden. - Warta Poznań, bo to mój były klub i chętnie bym się z nim zmierzył. Zieloni latem mocno przebudowali skład i na pewno byłaby to ciekawa konfrontacja - dodał Skrzycki.

W ekipie gospodarzy zadebiutował były pomocnik Mieszka Gniezno, Dawid Radomski. Wypadł bardzo dobrze.

Wyniki rundy wstępnej Pucharu PolskiLuboński Fogo - Nielba Wągrowiec 3:1Bramki: 1:0 Nowaczyk (12, karny), 2:0 Skrzycki (28), 2:1 Spławski (34), 3:1 Jeżewski (38).Ruch Zdzieszowice - Tur Turek 2:1Bramki: 0:1 Kowalski (55), 1:1 Kiliński (72, karny), 2:1 Kiliński (87, wolny).Losowanie I rundy Pucharu Polski z udziałem drużyn I-ligowych w czwartek o godz. 12.