Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Likwidacja zadań domowych: Co na ten temat sądzą Polacy? Jest najnowszy raport

Emilia Ratajczak
Emilia Ratajczak
Temat likwidacji prac domowych powraca jak bumerang. Co Polacy myślą na ten temat? Mamy najnowszy raport.
Temat likwidacji prac domowych powraca jak bumerang. Co Polacy myślą na ten temat? Mamy najnowszy raport. Łukasz Kaczanowski
Wkrótce w szkołach nie będzie zadań domowych. Potwierdzają to przedstawiciele rządu. Premier Donald Tusk poinformował, że w klasach 1-3 ich nie będzie wcale, a w klasach 4-8 będą tylko dla chętnych i bez oceniania. Szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Barbara Nowacka dodała, że rozporządzenie jest już przygotowywane. Co na to Polacy? Znamy najnowszy raport!

Co Polacy myślą na temat likwidacji zadań domowych? Mamy najnowszy raport

W dniach 2-5 lutego firma Research Partner przeprowadziła na internetowym panelu Ariadna badanie, jak Polacy postrzegają likwidację prac domowych.

Co się okazało? Na pytanie o potencjalne zmiany w tym zakresie 43 proc. badanych opowiedziało się za utrzymaniem obecnych zasad, czyli zadawaniem prac domowych najmłodszym uczniom. 24 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie nie”, a 19 proc. „raczej nie”. Za zmianą jest 39 proc. ankietowanych. Brak zdania na ten temat wskazało aż 18 proc. badanych.

Młodzi nie chcą prac domowych

Najmłodsi z respondentów w wieku 18-24 w największym stopniu opowiadają się za zmianami i likwidacją prac domowych. Przy średniej 39 proc. „zdecydowanie tak” lub „raczej tak” odpowiedziało aż 55 proc. respondentów reprezentujących młodzież.

Wpływ na stosunek do zadań domowych ma również miejsce zamieszkania ankietowanych. 46 proc. mieszkańców wsi i 50 proc. mieszkańców najmniejszych miast do 20 tys. mieszkańców nie chce likwidacji prac domowych.

Podział wyklarował się również wśród elektoratów poszczególnych partii politycznych. Wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy oraz Konfederacji aż 63 proc. badanych jest przeciwnych likwidacji prac domowych. Na przeciwległym biegunie znajduje się elektorat Lewicy (56 proc. za zmianami) oraz Koalicji Obywatelskiej (55 proc. za zmianami). Wyniki elektoratów Trzeciej Drogi zbliżone są do średniej.

Na jakie zarobki można liczyć po zrobieniu dyplomu? Szczegółowo bada to Ogólnopolski system monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. W zestawieniu najgorszych kierunków studiów w Poznaniu brylują trzy uczelnie: Uniwersytet Artystyczny, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Prezentowane kwoty brutto to mediana średnich miesięcznych zarobków. Najświeższe dane dotyczą osób, które ukończyły studia dwa lata temu. Zobacz, gdzie najmniej opłaca się studiować --->

15 najgorszych kierunków studiów w Poznaniu. Po nich zarobis...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski